Awanse nauczycieli

• Awanse nauczycieli. W ubiegłym tygodniu (9-13 lipca) w Starostwie Powiatowym trwały egzaminy nauczycieli. W związku z przepisami Ustawy Karta Nauczyciela, 29 nauczycieli z podległych szkół i placówek oświatowych po odbytym stażu złożyło wnioski i przystąpiło do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. W skład Komisji Egzaminacyjnych weszli: przedstawiciel organu prowadzącego jako Przewodniczący Komisji, przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, dyrektor szkoły/placówki, w której zatrudniony jest nauczyciel oraz dwóch Ekspertów z listy Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo na wniosek niektórych nauczycieli w pracach komisji wzięli udział przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych. Formuła egzaminu składała się z dwóch części. W pierwszej nauczyciel prezentował dorobek zawodowy, a w drugiej odpowiadał na pytania członków Komisji. Aby uzyskać akceptację Komisji i zdać egzamin, średnia suma punktów musiała wynosić 7 lub więcej. Wszyscy nauczyciele zdali egzamin, a członkowie komisji stwierdzili, iż przystępujący do egzaminu wykazali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności, profesjonalizm, zaangażowanie w życie placówki, znajomość problematyki środowiska lokalnego oraz uwzględnianie w pracy potrzeb rozwojowych uczniów. Do egzaminu przystąpili nauczyciele z następujących szkół i placówek: - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu, - Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu, - Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu, - Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu, - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, - Zespół Szkół Ogrodniczych i Licealnych im. Zesłańców Sybiru w Pawłosiowie, - Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Radymnie, - Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu, - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarosławiu, - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, - Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu.

Do egzaminu przystąpili nauczyciele z następujących szkół i placówek:

- I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu,

- Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Jarosławiu,

- Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego
w Jarosławiu,

- Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu,

- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu,

- Zespół Szkół Ogrodniczych i Licealnych im. Zesłańców Sybiru w Pawłosiowie,

- Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Radymnie,

- Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu,

- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarosławiu,

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu,

- Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu.