Akcja promocyjna szkół i placówek

• Akcja promocyjna szkół i placówek. Działania podejmowane w związku z naborem i rekrutacją młodzieży do klas pierwszych jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych i placówek na rok szkolny 2010 / 2011, prowadzonych przez Powiat Jarosławski, dobiegły końca. 28 maja minął termin składania podań przez uczniów III klas gimnazjalnych do szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku, od wielu lat taką swego rodzaju kampanię promocyjną wśród młodzieży z Gimnazjów Publicznych spoza terenu powiatu jarosławskiego, prowadzi dyrektor jarosławskiej Bursy Międzyszkolnej - Bartłomiej Kordas, wspólnie z dyrektorami jarosławskich szkół. Podczas spotkań z uczniami, przedstawiciele szkół i placówek przedstawiają w sposób szczegółowy ofertę edukacyjną jarosławskich szkół, kierunki kształcenia, metody uczenia, innowacje pedagogiczne, rodzaje zajęć pozalekcyjnych, czy projekty unijne realizowane w szkołach, a także warunki socjalno - bytowe jak i pracę opiekuńczo - wychowawczą prowadzoną w placówkach.W tym roku akcja promocyjna prowadzona była w dniach od 12 kwietnia do 22 maja 2010 r. Obok dyrekcji i pracowników pedagogicznych (wychowawców) Bursy, wzięli w niej także udział przedstawiciele (dyrekcja i nauczyciele) trzech szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcą - cych.Sesje wyjazdowe, których odbyło się łącznie 19, przeprowadzone zostały na terenie 2 województw (podkarpackiego i lubelskiego), na obszarze 9 powiatów (jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, leżajskiego, brzozowskiego i biłgorajskiego) w 60 miejscowościach. W sumie odbyto spotkania z młodzieżą III klas w 61 Publicznych Gimnazjach. W takich godzinnych pogadankach łącznie uczestniczyło prawie 3199 uczniów ze 142 klas. Jaki będzie efekt tych wyjazdów, wkrótce się okaże, 8 lipca dyrektorzy szkół ogłoszą listy uczniów przyjętych i wtedy będzie wiadomo ilu pierwszoklasistów spoza powiatu jarosławskiego, zasili nasze szkoły.