Piknik Naukowy zawrót głowy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Piknik Naukowy zawrót głowy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Zorganizowana z wielkim rozmachem impreza pod hasłem: „Naukowy zawrót głowy” odbyła się 30 kwietnia. Zgromadziła wielu pasjonatów matematyki i jej przedmiotów pokrewnych, języków obcych, fanów sportu, muzyki i literatury. Piknik skierowany został do uczestników z różnych grup wiekowych. Uczniowie ZSTiO pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali wiele ciekawych pokazów z różnych dziedzin. W programie znalazły się między innymi: pokazy ciekawych eksperymentów z fizyki i astronomii, chemii i biologii, elektroniki; quizy, gry, zabawy matematyczne i językowe, loteria fantowa sprawdzająca wiedzę z różnych dziedzin na kilku poziomach trudności, strzelanie z łuku, pokaz kickboxingu, malowanie twarzy i paznokci. Można było również sprawdzić się w edukacyjnej grze planszowej 303, przygotowanej przez IPN, dotyczącej historii II wojny  światowej z uwzględnieniem walk Dywizjonu 303. Miłośnicy języków obcych i muzyki mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie karaoke, a fani sportów ekstremalnych sprawdzili się pokonując ściankę wspinaczkową i zjeżdżalnię, zaś na kiermaszu książki używanej pasjonaci literatury mieli okazję zakupić, za symboliczną złotówkę, coś dla siebie. Zgodnie z piknikową tradycją nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla, które zapewniła firma „Sokołów” SA Oddział Jarosław. Tego typu inicjatywy rozbudzają ciekawość świata, zachęcają do kreatywnego myślenia, inspirują do działania. Gośćmi honorowymi pikniku były władze powiatu: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zofia Karwańska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Adam Pióro. Piknik Naukowy, po raz kolejny spotkał się z pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem.

Zorganizowana z wielkim rozmachem impreza pod hasłem: „Naukowy zawrót głowy” odbyła się 30 kwietnia. Zgromadziła wielu pasjonatów matematyki i jej przedmiotów pokrewnych, języków obcych, fanów sportu, muzyki i literatury. Piknik skierowany został do uczestników z różnych grup wiekowych.

Uczniowie ZSTiO pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali wiele ciekawych pokazów z różnych dziedzin.

W programie znalazły się między innymi: pokazy ciekawych eksperymentów z fizyki i astronomii, chemii i biologii, elektroniki; quizy, gry, zabawy matematyczne i językowe, loteria fantowa sprawdzająca wiedzę z różnych dziedzin na kilku poziomach trudności, strzelanie z łuku, pokaz kickboxingu, malowanie twarzy i paznokci.

Można było również sprawdzić się w edukacyjnej grze planszowej 303, przygotowanej przez IPN, dotyczącej historii II wojny  światowej z uwzględnieniem walk Dywizjonu 303.

Miłośnicy języków obcych i muzyki mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie karaoke, a fani sportów ekstremalnych sprawdzili się pokonując ściankę wspinaczkową i zjeżdżalnię, zaś na kiermaszu książki używanej pasjonaci literatury mieli okazję zakupić, za symboliczną złotówkę, coś dla siebie.

Zgodnie z piknikową tradycją nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla, które zapewniła firma „Sokołów” SA Oddział Jarosław.

Tego typu inicjatywy rozbudzają ciekawość świata, zachęcają do kreatywnego myślenia, inspirują do działania.

Gośćmi honorowymi pikniku były władze powiatu: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zofia Karwańska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Adam Pióro.

Piknik Naukowy, po raz kolejny spotkał się z pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem.

{gallery}galerie/aktualnosci/mechanik_6_5_2013/galeria}