Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Banacha w czołówce najlepszych szkół w Polsce

  • Wydrukuj
  • Email
  • Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Banacha w czołówce najlepszych szkół w Polsce. Dzień 14 stycznia 2015 r. niewątpliwie zapisze się w historii szkoły. Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2015, opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” Technikum Nr 2 (w zawodzie technik elektronik) zajęło zaszczytne 2. miejsce w Polsce w rankingu najlepiej zdanych egzaminów zawodowych. W tej samej kategorii, po uwzględnieniu wyników we wszystkich zawodach zajęliśmy 22. miejsce w kraju. Jest to niewątpliwy sukces całej szkoły, ale przede wszystkim uczniów i nauczycieli, którzy z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem wprowadzają w życie myśl zawartą w słowach : „sapere aude” - odważ się być mądrym. Naszą największą dumą jest zachowanie tytułu „Srebrnej Szkoły” już drugi rok z rzędu. Pragniemy podkreślić, że ZSTiO to szkoła, która posiada 130-letnią tradycję.  Nowoczesna, wciąż modernizowana baza dydaktyczna i stosowane w szkole aktywne metody nauczania zapewniają zdobycie wykształcenia na wysokim poziomie oraz dają możliwość kontynuowania nauki na wyższych uczelniach lub uzyskania zatrudnienia na współczesnym rynku pracy. Uczniowie nie poprzestają na uczeniu się, ale mają także chęć i warunki do tego, by rozwijać swoje pasje.

Dzień 14 stycznia 2015 r. niewątpliwie zapisze się w historii szkoły. Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2015, opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” Technikum Nr 2 (w zawodzie technik elektronik) zajęło zaszczytne 2. miejsce w Polsce w rankingu najlepiej zdanych egzaminów zawodowych. W tej samej kategorii, po uwzględnieniu wyników we wszystkich zawodach zajęliśmy 22. miejsce w kraju.

Jest to niewątpliwy sukces całej szkoły, ale przede wszystkim uczniów i nauczycieli, którzy z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem wprowadzają w życie myśl zawartą w słowach : „sapere aude” - odważ się być mądrym.

Naszą największą dumą jest zachowanie tytułuSrebrnej Szkołyjuż drugi rok z rzędu.

Pragniemy podkreślić, że ZSTiO to szkoła, która posiada 130-letnią tradycję.  Nowoczesna, wciąż modernizowana baza dydaktyczna i stosowane w szkole aktywne metody nauczania zapewniają zdobycie wykształcenia na wysokim poziomie oraz dają możliwość kontynuowania nauki na wyższych uczelniach lub uzyskania zatrudnienia na współczesnym rynku pracy. Uczniowie nie poprzestają na uczeniu się, ale mają także chęć i warunki do tego, by rozwijać swoje pasje.