Pokaz mody w Antwerpii, czyli uczennice Słowackiego z wizytą w Belgii

• Pokaz mody w Antwerpii, czyli uczennice Słowackiego z wizytą w Belgii. W nagrodę za pracę przy realizacji cyklu lekcji europejskich oraz zaangażowanie w naukę i życie szkoły uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu – liceum ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczno-psychologiczną: Karolina Bukowy, Paulina Suberlak, Beata Kusy, Marlena Hanejko oraz technikum technologii odzieży: Dagmara Wańkowicz i Mariola Szałaj od 19 do 23 kwietnia 2015 r. wraz z wicedyrektorem Krzysztofem Homą mogły cieszyć się urokami Belgii. Wyjazd został ufundowany przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbietę Łukacijewską, która doceniła proeuropejskie działania młodzieży ze Słowaka. W planie wycieczki była nie tylko wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim, ale także zwiedzenie najciekawszych obiektów Brukseli, Antwerpii i Brugii. Podczas uroczystej kolacji w Antwerpii uczennice ZSLiT zaprezentowały  autorską kolekcję sukien inspirowanych flagami wybranych krajów Unii Europejskiej, która spotkała się z bardzo dużym uznaniem wśród  widzów pokazu. Brugia, przepiękne miasto, nazywane ,,Flamandzką Wenecją”, zauroczyła wszystkich uczestników, którzy między innymi mieli okazję zobaczyć zabytkową Starówkę, Bazylikę stojącą przy Burg Square – Heilige Bloed Basiliek, w której znajduje się relikwiarz z krwią Chrystusa. Na najważniejszy punkt programu, a więc zwiedzanie Parlamentu Europejskiego zaplanowany został kolejny dzień. Uczestników wycieczki w Parlamencie Europejskim powitała Europoseł Elżbieta Łukacijewska, która zaprosiła grupę na interesującą prezentację dotyczącą funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Młodzież zwiedziła także główną salę plenarną, w której odbywają się posiedzenia z udziałem wszystkich posłów. Ostatnim etapem pobytu w Belgii było zwiedzanie jej stolicy – Brukseli. Uczennice poznały historię miasta i zwiedziły najpiękniejsze miejsca, m.in. Plac Królewski, Grande Place wraz z otaczającymi go zabytkowymi kamieniczkami, gotycką Katedrę Św. Michała i Św. Gduli oraz Królewskie Muzeum Armii. – Z ogromnym żalem pożegnaliśmy się z Belgią, wyjeżdżaliśmy wraz z pięknymi wspomnieniami i nadzieją, że kiedyś jeszcze tam wrócimy –podsumowały zgodnie wyróżnione w ten wyjątkowy sposób uczestniczki wyjazdu.

{gallery}2015_05_21_no{/gallery}