• Uczennice CKZiU finalistkami XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie. 29 i 30 maja na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się centralne eliminacje XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Organizatorem zmagań uczniów z całej Polski był Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach wraz z Komitetem Okręgowym OWiUR w Olsztynie. Zawody odbyły się w dziewięciu blokach tematycznych związanych z rolnictwem i obszarami wiejskimi. W bloku Architektura Krajobrazu  udział wzięło dwóch uczniów naszej szkoły z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu Izabela Słysz i Edyta Pyrczak, uzyskując tytuły finalistów. Prof. dr hab. Andrzej Radecki, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, podsumowując tegoroczne eliminacje centralne zaznaczył, że już sam udział w finale był dużym sukcesem. Organizatorzy podkreślają, że w gronie 223 uczestników eliminacji centralnych nie było osób, które w Olsztynie znalazłyby się przez przypadek. - To rzeczywiście byli najlepsi z najlepszych, których wyłoniły eliminacje szkolne, a później te na poziomie regionów – powiedział na zakończenie prof. dr hab. Andrzej Radecki. Izabela i Edyta jako finalistki są zwolnione z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz mogą wykorzystać uzyskane dyplomy podczas rekrutacji na wybrane kierunki studiów. Składamy gratulacje uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

{gallery}2015_06_03_no{/gallery}