• Sukces uczennicy Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu w regionalnym konkursie poezji niemieckojęzycznej. Konkurs „Am Anfang war die Poesie” („Na początku była poezja“) odbył się 29 maja. w II Liceum Ogólnokształcącym  w Przemyślu. Głównym organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (sekcja  Przemyśl) oraz  Instytut Goethego w Krakowie. Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu Elżbieta Skrzypek zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  Do konkursu zgłosiło się łącznie 29 uczestników ze szkół z Przemyśla, Jarosławia, Dynowa, Dubiecka oraz okolic. Celem konkursu było propagowanie nauki języka niemieckiego wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych, pogłębianie wiedzy o literaturze i twórczości poetów niemieckojęzycznych, kreowanie wzorców literackich, a przede wszystkich doskonalenie umiejętności recytatorskich przed publicznością jak również zainteresowanie uczniów poezją niemieckojęzyczną. Uczestnicy konkursu z ogromnym zaangażowaniem recytowali wybrane przez siebie wiersze niemieckich autorów. Jury konkursu zwracało szczególną uwagę nie tylko na poprawną wymowę w języku niemieckim, ale także na interpretację recytowanych wierszy. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami. Sukces uczennicy Elżbiety Skrzypek potwierdza wysoki poziom kształcenia w ZSDGiL im. A. Witkowskiego w Jarosławiu. Jest dowodem na to, że połączenie pasji, wiedzy, zaangażowania ucznia i nauczyciela  daje tak wspaniały efekt. Uczennica została przygotowana pod kierunkiem Małgorzaty Czerwińskiej (nauczyciel języka niemieckiego w ZSDGiL w Jarosławiu).