XVIII Turniej Warcabowy

• XVIII Turniej Warcabowy. W czwartek, 22 października, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się XVIII Wojewódzki Turniej Warcabowy Szkół i Placówek Kształcenia Specjalnego. W rozgrywkach wzięło udział 48 uczniów z 8 ośrodków i szkół, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła zawodowa. W klasyfikacji drużynowej wśród szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół z SOSW we Frysztaku, II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych w Rzeszowie, a trzecie reprezentacja gospodarzy – SOSW w Jarosławiu, która zajęła I miejsce wśród drużyn z gimnazjów. Pozostałe medalowe miejsca zajęli gimnazjaliści z SOSW w Leżajsku i SOSW w Ropczycach. Pierwsze w kategorii szkół zawodowych zdobył zespół SOSW we Frysztaku, drugie – SOSW w Ropczycach, a trzecie – SOSW w leżajsku. W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się: szkoła podstawowa – I miejsce Wiktor Jurkowski z SOSW we Frysztaku, II miejsce Rafał Jamróz z ZSS w Rzeszowie, III miejsce – Mariusz Błaszczyk również z SOSW we Frysztaku. Dwa miejsca na podium dla gimnazjalistów przypadły jarosławianom – Danielowi Kilianowi i Adrianowi Czai, trzecie zajął Marcin Zastawny z SOSW w Leżajsku. Mistrzem warcabów wśród uczniów szkól zawodowych został Sławomir Bieszczad z SOSW we Frysztaku, II miejsce zajął Michał Mucha z SOSW w Ropczycach, a III Albin Klimczuk z SOSW w Leżajsku. Zawody objął patronatem honorowym Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który był również fundatorem nagród. Zwycięzcom wręczył je wicestarosta Józef Szkoła.

{gallery}2015_10_26_NO{/gallery}