Sukces uczennicy "Kopernika" w Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych

  • Wydrukuj
  • Email
  • Sukces uczennicy "Kopernika" w Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu ma kolejny powód do radości! Nasza młoda adeptka filozofii – Jowita Wasyliszyn z klasy 1e została finalistką VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych. Jakie znaczenie dla współczesności ma filozofia średniowiecza? Jakie były jej korzenie i czy potrafimy rozpoznać jakie wartości wniosła do rozwoju naszej cywilizacji? Co kryło się w myśli wielkich tego okresu? Na te i wiele innych pytań próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych organizowanych przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Do finału zakwalifikowało się 28 spośród 537 uczestników z całego kraju. Rywalizacja była ogromna i trzeba było osiągnąć naprawdę wysoki wynik aby zostać finalistą. Finał warsztatów odbędzie się 17 kwietnia 2021r. na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest Jakub Duda. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Jowicie za zaangażowanie i poświęcenie czasu na przygodę z filozofią średniowiecza. Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu ma kolejny powód do radości! Nasza młoda adeptka filozofii – Jowita Wasyliszyn z klasy 1e została finalistką VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych.

Jakie znaczenie dla współczesności ma filozofia średniowiecza? Jakie były jej korzenie i czy potrafimy rozpoznać jakie wartości wniosła do rozwoju naszej cywilizacji? Co kryło się w myśli wielkich tego okresu? Na te i wiele innych pytań próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych organizowanych przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Do finału zakwalifikowało się 28 spośród 537 uczestników z całego kraju. Rywalizacja była ogromna i trzeba było osiągnąć naprawdę wysoki wynik aby zostać finalistą. Finał warsztatów odbędzie się 17 kwietnia 2021r. na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Opiekunem merytorycznym uczennicy jest Jakub Duda.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Jowicie za zaangażowanie i poświęcenie czasu na przygodę z filozofią średniowiecza.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu