Przed pierwszym dzwonkiem…

• Przed pierwszym dzwonkiem…. Zanim 1 września w szkołach całej Polski zabrzmi szkolny dzwonek, do Dyrekcji Szkół i Placówek, Nauczycieli, Katechetów, Pracowników Administracji i Obsługi, Uczniów i ich Rodziców/Opiekunów oraz wszystkich osób związanych z edukacją kieruję najlepsze życzenia. Niech nowy rok szkolny będzie dla Państwa czasem spokojnej i harmonijnej pracy, w którym będziecie mogli wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i pedagogiczne doświadczenie do kształcenia i wychowania młodzieży oraz realizowania swoich zadań. Edukacja młodych ludzi to trudny, skomplikowany i wymagający proces, którego skuteczność zależy od szeregu czynników, wśród których za najważniejsze uznać można wiedzę merytoryczną nauczyciela, formy i sposoby przekazywania wiedzy, bazę dydaktyczną, wsparcie domu i otoczenia oraz zaangażowanie ucznia. Dlatego na nowy rok szkolny życzę Państwu dużo sił, energii i inspiracji w pracy z uczniami - w nauce bądźcie dla nich mistrzami, w wychowaniu wzorami, a w problemach pomocą i emocjonalnym wsparciem. Drodzy Uczniowie! Historyczna mądrość głosi, że jesteście przyszłością narodu, dlatego z troską kieruję do Was te słowa i życzę Wam, aby rok szkolny 2021/2022 był zdrowym i zrównoważonym czasem, w którym będzie się nie tylko kształcić, ale również rozwijać swoje kompetencje i zainteresowania, pokonywać kolejne poprzeczki edukacyjnych wymagań oraz reprezentować szkołę w zewnętrznym środowisku i otoczeniu. Korzystajcie z czasu i doświadczenia swoich nauczycieli, pogłębiajcie wiedzę, rozwijajcie umiejętności, bądźcie promotorami szlachetnych cech, aby godnie reprezentować szkołę, powiat i własne środowisko. Nauczycielom i Pracownikom placówek oświato-wychowawczych, które pełnią rolę wspomagającą pracę szkół życzę, aby ich praca przynosiła określone efekty i abyście Państwo mogli ją realizować w bezpiecznych i sprzyjających rozwojowi warunkach. Szanowni Państwo! 1 września będę kierował swoje myśli do całej powiatowej edukacji i wszystkim życzył, aby nadchodzący rok szkolny był po prostu dobrym i bogatym w pomyślne wydarzenia czasem. Z wyrazami szacunku. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Z wyrazami szacunku. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot.