Marzec w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Marzec w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu. Stypendystki Prezesa Rady Ministrów w ZSEiO 10 marca 2022 roku Justyna Nalepa-Harpula – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących uroczyście wręczyła dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym  stypendystkami zostały uczennice:Aksamit Kinga Mil Magdalena Wlazło Katarzyna Wyczawska OliwiaZe względu na pandemię i naukę zdalną uroczyste wręczenie nastąpiło z opóźnieniem i w kameralnych warunkach. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!Uczelnie Szkołom - O finansach z NBP w Ekonomiku Uczniowie Ekonomika, 14 marca mieli okazję po raz drugi uczestniczyć w projekcie "Uczelnie Szkołom - O finansach z NBP ". Tegoroczna edycja ma zasięg ogólnopolski i uczestniczy w niej 250 uczniów z całego kraju. Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy na temat obrotu gotówkowego i bezgotówkowego, bezpieczeństwa dokonywania transakcji, oszczędzania i inwestowania, a także zarządzania własnymi pieniędzmi. Zwieńczeniem projektu jest udział w konkursie na film o tematyce finansowej.Dzień Otwarty w ZSEiO 21 marca 2022 roku w ramach Dnia Otwartego gościliśmy w szkole uczniów klas ósmych z powiatu jarosławskiego. Z samego Jarosławia byli uczniowie szkół podstawowych nr 2, 4, 5, 6, 9, 10. 11. Ponadto dojechali także uczniowie z Wiązownicy, Makowiska, Chłopic, Tyniowic, Świętego,  Majdanu Sieniawskiego, Czelatyc, Węgierki, Woli Węgierskiej, Rudołowic, Jankowic, Tuczemp, Morawska, Duńkowic, Rozborza Długiego, Dobkowic, Wierzbnej, Gorzyc, Piwody, Cetuli. Goście mogli zapoznać się bliżej ze specjalnościami i innowacjami oferowanymi w szkole. Informacje te, wzbogacane prezentacjami i filmikami, były przekazywane zarówno przez nauczycieli jak i uczniów Ekonomika. Odwiedzający mogli zobaczyć także niektóre elementy praktyczne związane ze specjalizacją poszczególnych klas, w niektórych sami mogli wziąć udział i wygrać nagrody. Szkołę odwiedziło około 600 uczniów, niektórzy zapewne w celach wycieczkowych, ale niektórzy mieli konkretne zainteresowania i pytania. W wielu klasach uczniowie „przymierzali” się do ławek, mamy nadzieję, że odpowiadały i że wielu z nich zobaczymy we wrześniu w Ekonomiku. Dziękujemy i do zobaczenia!Uczennica klasy 4 Technik ekonomista laureatką konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" 25 marca 2022 r. w auli Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusz Rejtana w Rzeszowie odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Naszą szkołę reprezentowały Agata Nowak i Dominika Wróbel z klasy 4 Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista. W tym w roku w etapie szkolnym konkursu uczestniczyło 671 uczniów z 32 szkół ponadpodstawowych uczestniczących w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”. Po ciężkich zmaganiach konkursowych wyłoniono laureatów! W gronie najlepszych znalazła się Agata Nowak, która zajęła III miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę oraz województwo podkarpackie  w ogólnopolskim etapie konkursu w Warszawie.  Dominika Wróbel zajęła również wysokie 4 miejsce. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast opiekun merytoryczny Aneta Przeszło - list gratulacyjny. Życzymy kolejnych sukcesów i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSEiO w Jarosławiu

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów w ZSEiO

10 marca 2022 roku Justyna Nalepa-Harpula – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących uroczyście wręczyła dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym  stypendystkami zostały uczennice:

  • Aksamit Kinga
  • Mil Magdalena
  • Wlazło Katarzyna
  • Wyczawska Oliwia

Ze względu na pandemię i naukę zdalną uroczyste wręczenie nastąpiło z opóźnieniem i w kameralnych warunkach. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

styp1

s2

Uczelnie Szkołom - O finansach z NBP w Ekonomiku

Uczniowie Ekonomika, 14 marca mieli okazję po raz drugi uczestniczyć w projekcie "Uczelnie Szkołom - O finansach z NBP ". Tegoroczna edycja ma zasięg ogólnopolski i uczestniczy w niej 250 uczniów z całego kraju. Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy na temat obrotu gotówkowego i bezgotówkowego, bezpieczeństwa dokonywania transakcji, oszczędzania i inwestowania, a także zarządzania własnymi pieniędzmi. Zwieńczeniem projektu jest udział w konkursie na film o tematyce finansowej.

 p2

p3

Dzień Otwarty w ZSEiO

21 marca 2022 roku w ramach Dnia Otwartego gościliśmy w szkole uczniów klas ósmych z powiatu jarosławskiego. Z samego Jarosławia byli uczniowie szkół podstawowych nr 2, 4, 5, 6, 9, 10. 11. Ponadto dojechali także uczniowie z Wiązownicy, Makowiska, Chłopic, Tyniowic, Świętego,  Majdanu Sieniawskiego, Czelatyc, Węgierki, Woli Węgierskiej, Rudołowic, Jankowic, Tuczemp, Morawska, Duńkowic, Rozborza Długiego, Dobkowic, Wierzbnej, Gorzyc, Piwody, Cetuli. Goście mogli zapoznać się bliżej ze specjalnościami i innowacjami oferowanymi w szkole. Informacje te, wzbogacane prezentacjami i filmikami, były przekazywane zarówno przez nauczycieli jak i uczniów Ekonomika. Odwiedzający mogli zobaczyć także niektóre elementy praktyczne związane ze specjalizacją poszczególnych klas, w niektórych sami mogli wziąć udział i wygrać nagrody. Szkołę odwiedziło około 600 uczniów, niektórzy zapewne w celach wycieczkowych, ale niektórzy mieli konkretne zainteresowania i pytania. W wielu klasach uczniowie „przymierzali” się do ławek, mamy nadzieję, że odpowiadały i że wielu z nich zobaczymy we wrześniu w Ekonomiku.

Dziękujemy i do zobaczenia!

d1 

d2

d3

Uczennica klasy 4 Technik ekonomista laureatką konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"

25 marca 2022 r. w auli Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusz Rejtana w Rzeszowie odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Naszą szkołę reprezentowały Agata Nowak i Dominika Wróbel z klasy 4 Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista. W tym w roku w etapie szkolnym konkursu uczestniczyło 671 uczniów z 32 szkół ponadpodstawowych uczestniczących w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”. Po ciężkich zmaganiach konkursowych wyłoniono laureatów! W gronie najlepszych znalazła się Agata Nowak, która zajęła III miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę oraz województwo podkarpackie  w ogólnopolskim etapie konkursu w Warszawie.  Dominika Wróbel zajęła również wysokie 4 miejsce. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast opiekun merytoryczny Aneta Przeszło - list gratulacyjny. Życzymy kolejnych sukcesów i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć.

 k1

k2

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSEiO w Jarosławiu