• Nowa pracownia fryzjersko-kosmetyczna w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. W Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu otwarto nową pracownię fryzjersko-kosmetyczną. Jej wygląd i wyposażenie są takie jak w profesjonalnym salonie piękności. Dzięki temu uczniowie mogą zdobyć wiedzę i umiejętności, które po skończeniu szkoły pozwolą im bez problemu znaleźć pracę. Zobacz relację TVP3 Rzeszów; jest dostępna  TUTAJ Także Teleexpress zajrzał do Jarosławia; zobacz TUTAJ Zajęcia w nowej pracowni mają przyszli technicy przemysłu mody oraz technicy styliści. To 2 -3 godziny tygodniowo. Podczas każdych zajęć jest część teoretyczna oraz praktyczna, podczas której każda z uczennic może wykazać się swoją pomysłowością. W nowej pracowni jest 6 stanowisk kosmetycznych, 3 fryzjerskie oraz 2 do pielęgnacji paznokci. Podczas zajęć jedne uczennice wykonują konkretne fryzury lub makijaże, inne służą jako modelki. Nowa pracownia została zaaranżowana jak prawdziwy salon piękności i wyposażona w profesjonalne urządzenia, między innymi do mycia, suszenia i układania włosów. Są też kompletne zestawy do makijażu i wykonywania manicure wraz z zapasem najróżniejszych kosmetyków. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas takich zajęć to szansa na pewną pracę po skończeniu szkoły. Powstanie nowej pracowni kosztowało około 100 tysięcy złotych i zostało sfinansowane przez jarosławskie Starostwo Powiatowe. Nietypowych sal do nauki zawodu jest w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu więcej. Na przykład przyszli technicy weterynarii mają do dyspozycji pracownię groomingu, gdzie uczą się nie tylko jak pomagać zwierzętom, ale także dbać o ich wygląd. Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (red. K. Kuchaj).

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (red. K. Kuchaj).