Projekt Comeniusa w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

• Projekt Comeniusa w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Od września 2009 roku Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących realizuje dwuletni niemieckojęzyczny projekt Comeniusa we współpracy ze szkołami partnerskimi w Niemczech i Walii(Zjednoczone Królestwo). Dzięki dofinansowaniu Unii w wysokości 24 tysięcy Euro ZSTiO wzbogaci swoją bazę dydaktyczną, a jej uczniowie będą mogli wyjeżdżać do krajów partnerskich w celu doskonalenia umiejętności językowych.W dniach od 19 do 23 kwietnia 2010 uczniowie z ZSTiO w Jarosławiu wraz z grupą uczniów z partnerskiej szkoły w Niemczech wezmą udział w wymianie młodzieży w Walii w ramach niemieckojęzycznego projektu Comenius "Mit uns Deutsch lernen". Uczniowie polscy razem z niemieckimi będą w szkole walijskiej brać udział w lekcjach języka niemieckiego, pracować na bilingwalnej platformie do nauki języka niemieckiego www.jasobak.de oraz poznawać dzień powszedni swoich kolegów w Walii.W ramach projektu większa grupa uczniów z ZSTiO wyjedzie w październiku 2010 wraz z grupą uczniów walijskich do Niemiec, żeby doskonalić swoje kompetencje w zakresie języka niemieckiego, poszerzać wiadomości realioznawcze oraz podtrzymywać proces komunikacji językowej.W roku 2011 uczniowie ze szkół partnerskich w Niemczech i Walii przyjadą do ZSTiO na zakończenie i ewaluację całego projektu. Koordynatorem jest nauczycielka języka niemieckiego pani Zofia Kulnianin, a cały projekt monitoruje Dyrektor szkoły Adam Tomaszewski. Honorowy patronat nad realizacją projektu sprawuje Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Wicestarosta Jarosławski Jacek Stańda.Niemieckojęzyczny projekt Comeniusa "Mit uns Deutsch lernen" jest już drugim projektem realizowanym przez ZSTiO i finansowanym Unię Europejską w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".