Konfitury z owoców pigwy

  • Wydrukuj
  • Email
  • Konfitury z owoców pigwy. Owoce umyć, obrać ze skorki, wydrążyć gniazda nasienne (nie wyrzucać), pokroić i blanszować w małej ilości wody przez kilka minut, aż staną się miękkie.1 kg owoców pigwy 1 kg cukruOwoce umyć, obrać ze skorki, wydrążyć gniazda nasienne (nie wyrzucać), pokroić i blanszować w małej ilości wody przez kilka minut, aż staną się miękkie. Odcedzić i w tej samej wodzie ugotować skórki i gniazda nasienne. Odcedzić, wyrzucić, a z płynu przygotować syrop, dodając cukier. Do gorącego syropu włożyć ostudzone, blanszowane owoce i kilkakrotnie zagotować. Za każdym razem zdjąć z ognia, odstawić i ponownie zagotować. Kiedy staną się szkliste, rozlać do wyparzonych słoików, zakręcić wyparzonymi pokrywkami i odstawić do góry dnem do ostudzenia. Przepis Koła Gospodyń Wiejskich z Piasków

Owoce umyć, obrać ze skorki, wydrążyć gniazda nasienne (nie wyrzucać), pokroić i blanszować w małej ilości wody przez kilka minut, aż staną się miękkie.

  • 1 kg owoców pigwy
  • 1 kg cukru

Owoce umyć, obrać ze skorki, wydrążyć gniazda nasienne (nie wyrzucać), pokroić i blanszować w małej ilości wody przez kilka minut, aż staną się miękkie. Odcedzić i w tej samej wodzie ugotować skórki i gniazda nasienne. Odcedzić, wyrzucić, a z płynu przygotować syrop, dodając cukier. Do gorącego syropu włożyć ostudzone, blanszowane owoce i kilkakrotnie zagotować. Za każdym razem zdjąć z ognia, odstawić i ponownie zagotować. Kiedy staną się szkliste, rozlać do wyparzonych słoików, zakręcić wyparzonymi pokrywkami i odstawić do góry dnem do ostudzenia.

Przepis Koła Gospodyń Wiejskich z Piasków