Komunikat w sprawie likwidacji punktu paszportowego

• Komunikat w sprawie likwidacji punktu paszportowego. Składane do tej pory w Punkcie Paszportowym w Jarosławiu wnioski o wydanie paszportu, będą przyjmowane do dnia 10 czerwca 2009r., ponieważ z dniem 14 czerwca 2009r. upływa termin wypowiedzenia przez Wojewodę Podkarpackiego porozumienia w sprawie wykonywania niektórych zadań z zakresu przyjmowania wniosków paszportowych, zawartego z Powiatem Jarosławskim.Wydawane po tym terminie paszporty będą zawierały dodatkowo jako zabezpieczenie odciski palców. Do pobrania tych odcisków wymagany jest specjalistyczny sprzęt. Z uwagi na to, że Punkt Paszportowy w Jarosławiu nie posiada wyposażenia technicznego, pozwalającego na rejestrację wniosków paszportowych z jednoczesnym pobraniem odcisków palców, przyjmowanie wniosków paszportowych odbywać się będzie w Oddziale Paszportów w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie oraz w Oddziałach Zamiejscowych w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.Wszystkie paszporty wydane do tej pory bez względu na ich rodzaj, zachowują ważność do terminów w nich określonych.Opłaty za wydanie paszportów nie ulegają zmianie.Istnieje możliwość uzyskania dodatkowych informacji w tej sprawie pod numerem telefonu: 16 678 21 10.

Opłaty za wydanie paszportów nie ulegają zmianie.