Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu informuje

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu informuje. Ze względu na niewystarczającą wysokość środków finansowych PFRON przeznaczonych na turnusy rehabilitacyjne w 2010r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu, wprowadziło dodatkową weryfikację wniosków pod kątem potrzeb w zakresie rozwijania umiejętności społecznych Wnioskodawców. Zasady weryfikacji uwzględniają opinię Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz wyjaśnienia Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych  i kierują się przepisami prawnymi zawartymi w Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997r.  o rehabilitacji zawodowej  i społecznej osób niepełnosprawnych (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92) i  rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz.U. Nr 230, poz. 1694). Przy weryfikacji wzięto pod uwagę następujące kryteria:stopień i rodzaj niepełnosprawności konieczność pobytu na turnusie wraz z opiekunem średnie miesięczne dochody netto sytuację rodzinną i jej wpływ na możliwość rozwijania umiejętności społecznych wiek i jego wpływ na stopień realizacji kontaktów społecznych dostępność  rehabilitacji w miejscu zamieszkania korzystanie z turnusów rehabilitacyjnych w latach poprzednichZ uwagi na konieczność przestrzegania przepisów zawartych w ustawie o ochronie danych osobowych informacje o szczegółowych wynikach weryfikacji, osoby zainteresowane mogą uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu (pokój nr 100 Starostwa Powiatowego).

Przy weryfikacji wzięto pod uwagę następujące kryteria:

• stopień i rodzaj niepełnosprawności
  • konieczność pobytu na turnusie wraz z opiekunem
  • średnie miesięczne dochody netto
  • sytuację rodzinną i jej wpływ na możliwość rozwijania umiejętności społecznych
  • wiek i jego wpływ na stopień realizacji kontaktów społecznych
  • dostępność  rehabilitacji w miejscu zamieszkania
  • korzystanie z turnusów rehabilitacyjnych w latach poprzednich