"Program Aktywizacji Społecznej w powiecie jarosławskim"

• "Program Aktywizacji Społecznej w powiecie jarosławskim".W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu dobiega końca trzeci etap prac przewidzianych na bieżący rok związanych z realizacją projektu systemowego pn. „Program Aktywizacji Społecznej w powiecie jarosławskim” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) współfinansowanego przez Unię Europejską i budżet państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Dotychczas zrealizowano:- trening kompetencji i umiejętności społecznych- kurs komputerowy- obsługi kasy fiskalnej- magazyniera- stylizacji paznokci- bukieciarstwa- obsługi wózków widłowychObecnie trwa kurs spawacza metodą elektryczną i gazową, którego zakończenie przewidziane jest na 30.11.2010r. oraz indywidualne specjalistyczne poradnictwo prawne i psychologiczne.W wyniku oszczędności, po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych na kursy i szkolenia w ramach projektu, udało się wygospodarować środki finansowe na realizację 3-dniowego wyjazdu edukacyjno - rehabilitacyjnego dla uczestników projektu. Wyjazd został przewidziany na początek grudnia 2010r.Na drugą połowę grudnia br. zaplanowano konferencję zakańczającą i podsumowującą realizację projektu na 2010r. Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu trwa nabór uczestników do projektu na 2011r.W 2011r. przewiduje się kursy i szkolenia zawodowe dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, dobrane po indywidualnych konsultacjach z wyłonionymi uczestnikami projektu oraz inne elementy aktywnej integracji. Szczegółowe informacje: BIURO PROJEKTU   Jarosław ul. Jana Pawła II 17 (budynek Starostwa Powiatowego) pokój nr 102, II piętro tel. (16) 621-45-74 Projekt/Szkolenie/Konferencja/Publikacja/Kampania informacyjna/Sprzęt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dotychczas zrealizowano:
- trening kompetencji i umiejętności społecznych
- kurs komputerowy
- obsługi kasy fiskalnej