Powiatowe zawody w unihokeju

• Powiatowe zawody w unihokeju. Unihokej jest sportem drużynowym, w którym gra się przy pomocy plastikowych kijów zakończonych kompozytową blendą, dzięki którym w łatwy sposób można operować i strzelać na bramkę przeciwnika lekką plastikową piłką. Aby poznać początki unihokeja, należy cofnąć się do jego korzeni, czyli do lat 50 ubiegłego wieku. W tym czasie w USA, młodzież zaczęła grać plastikowymi kijami oraz krążkiem na zwykłym boisku. Gra nazywała się wtedy floor jockey, a pierwszy turniej w tej dyscyplinie został zorganizowany w 1976 w stanie Michigan. Gra w tej formie jest wciąż popularna w Ameryce Północnej. Obecnie  unihokej zwany, również floorballem, jest szczególnie popularny w Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, oraz w kilku innych krajach takich jak Norwegia, Polska czy Czechy. Poza Europą unihokej systematycznie zwiększa swoją popularność w Kanadzie, Singapurze, Japonii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Dnia 15 i 16 listopada br. na terenie naszego powiatu przy Zespole Szkół w Laszkach odbyły się Powiatowe zawody w Unihokeju dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. Po wielogodzinnych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców: IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Dziewczęta: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Laszkach II miejsce – Szkoła Podstawowa w Miękiszu Starym III miejsce – Szkoła Podstawowa w Korzenicy Chłopcy: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wetlinie II miejsce – Szkoła Podstawowa w Laszkach III miejsce – Szkoła Podstawowa w Miękiszu StarymGIMNAZJADA Dziewczęta: I miejsce – Gimnazjum w Laszkach Chłopcy: I miejsce – Gimnazjum w Laszkach Zwycięscy tegorocznych zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Tadeusza Chrzana Starostę Jarosławskiego.

Po wielogodzinnych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców:

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dziewczęta: