Alan Kulczycki i Anna Brzyska wracają do Tunezji

  • Wydrukuj
  • Email
  • Alan Kulczycki i Anna Brzyska wracają do Tunezji. Reprezentujący jarosławski tenis stołowy Alan Kulczycki (Oxynet) i Anna Brzyska (PKS Kolping) wracają do Tunezji. Od 1 lutego grać będą w mocno obsadzonych zawodach WTT Youth Star Contender w Tunisie. Na początku grudnia oboje wzięli udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w tunezyjskiej stolicy. Alan Kulczycki był w składzie zespołu, który zdobył srebrny medal w turnieju drużynowym. Polskim juniorkom, aktualne Mistrzynie Europy, niewiele zabrakło do awansu do ćwierćfinału rywalizacji zespołowej w MŚJ. Anna Brzyska jest podstawową pingpongistką kadry U-19. Ze “srebrnej” drużyny juniorów pozostali Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki. Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki jeszcze 3 lata mogą grać w juniorach, a Mateusz Zalewski 2. Wśród ich rywali w WTT Youth Star Contender w Tunisie będą m.in. Francuzi Hugo Deschamps, Flavien Coton, Thibault Poret, Rumuni Darius Movileanu, Andrei Istrate, Eduard Ionescu, Koreańczyk Lee Hoyun i inni. Natomiast w juniorkach Anna Brzyska i jej koleżanki z kadry Biało-Czerwonych walczyć będą m.in. z Egipcjanką Haną Godą, Francuzkami Prithiką Pavade, Charlotte Lutz, czy Koreanką Lee Daeun. Sezon 2023 będzie szczególny dla juniorów i kadetów, bowiem Mistrzostwa Europy do lat 15 i 19 odbędą się w Gliwicach od 14 do 23 lipca. Gigantyczny awans Yaroslava Zhmudenko w rankingu światowym Po sukcesie w turnieju w Republice Południowej Afryki, Yaroslav Zhmudenko z Oxynet Jarosław zanotował gigantyczny “skok” w rankingu światowym tenisistów stołowych. Reprezentant Ukrainy awansował aż o 87 miejsc, ze 145 na swoje najwyższe w karierze 58 ! W zawodach World Table Tennis Contender w południowoafrykańskim Durbanie zdobył srebrny medal. Yaroslav Zhmudenko pokonał 4 rywali, w tym dużo wyżej sklasyfikowanych na liście Międzynarodoweh Federacji Tenisa Stołowego – w ćwierćfinale Nigeryjczyka Quadriego Arunę 3:0 i w półfinale Francuza Simona Gauzy’ego 3:1. Dopiero w finale przegrał z Brazylijczykiem Hugo Calderano, który w rankingu awansował z 7 na 6 miejsce. Z kolei Quadri Aruna jest 14, zaś Simon Gauzy 30. 155 zwycięstw jarosławskich tenisistów stołowych w superlidze Niewiele ponad 2 tygodnie pozostały do rozpoczęcia przez tenisistów stołowych klubu Oxynet Jarosław rywalizacji w Grupie Mistrzowskiej Lotto Superligi. To 11 z rzędu sezon naszej drużyny w najwyższej lidze. Dotychczas podopieczni trenera-menedżera Kamila Dziukiewicza wygrali 155 meczów, a przegrali 71. Bilans zespołu z Jarosławia jest imponujący, biorąc pod uwagę bardzo silną polską superligę i klasę poszczególnych rywali. 155 zwycięstw w 226 spotkaniach to przecież blisko 70-procentowa skuteczność. Z pewnością każdy prezes chciałby mieć klub i zawodników tak często wygrywających. Pod wodzą Kamila Dziukiewicza jarosławianie (PKS Kolping Franc, Sokołów S.A., Oxynet) zdobyli 2 złote medale i 6 brązowych w Drużynowych Mistrzostwach Polski i zawsze byli w kręgu kandydatów do podium. Jarosław ma ustaloną, wysoką markę w krajowym tenisie stołowym. W tym sezonie Oxynet triumfował w 7 z 13 meczów i awansował do Grupy Mistrzowskiej. To oznacza, że ma zapewnione miejsce w play-off i znów będzie walczył o medal. Ale wcześniej czeka nas 6 spotkań, m.in. z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, Dekorglassem Działdowo, Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz. Już wkrótce podamy nowy, szczegółowy terminarz Grupy Mistrzowskiej. Będą zmiany z uwagi na wyjazd Alana Kulczyckiego na turniej juniorski do Tunezji. Pingpongiści z Jarosławia będą mieli szansę na kolejne sukcesy w Lotto Superlidze. Do końca sezonu zagrają co najmniej 8-krotnie, a jeśli awansują do półfinału to gier będzie 10. Łącznie z finałem może być ich 11. Bilans Oxynet Jarosław: Lata występów w Superlidze (Wschodzący Białystok, Lotto): 2012-dalej Liczba zwycięstw: 155 Liczba porażek: 71 Złote medale: 2 Srebrne medale: 0 Brązowe medale: 6 Trener-menedżer: Kamil Dziukiewicz. Yaroslav Zhmudenko: największy sukces w karierze! - To mój największy sukces w karierze, ale już koncentruję się na meczach Oxynetu Jarosław w Lotto Superlidze – mówi Yaroslav Zhmudenko z naszej drużyny, który niedawno zajął 2 miejsce w mocno obsadzonym turnieju World Table Tennis Contender w południowoafrykańskim Durbanie. Reprezentant Ukrainy z Oxynetu kolejo pokonał Ndelu Mooketsi (Botswana) 3:0, Jullesa Rollanda (Francja) 3:2, Quadriego Arunę (Nigeria) 3:0, Simona Gauzy’ego (Francja) 3:1. Dopiero w finale przegrał z Hugo Calderano (Brazylia) 0:4. - Nigdy wcześniej nie grałem z żadnym z tych rywali. Najtrudniejsze – z wygranych meczów - było spotkanie o ćwierćfinał z Francuzem Rollandem – powiedział Yaroslav Zhmudenko. Po tym sukcesie pingpongista jarosławskiej drużyny awansował na swoje najwyższe w karierze 58 miejsce w rankingu światowym. - Jestem w dobrej formie, a to zasługa codziennej ciężkiej pracy. Już teraz przygotowuję się do spotkań w Grupie Mistrzowskiej Lotto Superligi – dodał Ukrainiec. Na początku lutego podopieczni Kamila Dziukiewicza zagrają trzy mecze w grupie o miejsca 1 – 7. - Superliga jest silna, każdy zespół ma dobrych zawodników z Azji. Ale zrobię wszystko, by wygrywać w Polsce i aby mój zespół odniósł komplet zwycięstw – przyznał Yaroslav Zhmudenko. Zmiany w terminarzu Oxynetu. Zagramy we wtorkowe przedpołudnie Zgodnie ze wcześniejszymi naszymi zapowiedziami, przedstawiamy dzisiaj nowy kalendarz lutowych meczów klubu Oxynet Jarosław w LOTTO Superlidze tenisa stołowego. Prezes Kamil Dziukiewicz przygotował niespodziankę dla najmłodszych kibiców w postaci spotkania we wtorek 07.02 już o g. 11:00. - Już dziś zapraszam miejscowe szkoły do kibicowania. Zapowiada się świetne widowisko. Dla dzieci i młodzieży nie lada gratką będzie możliwość obejrzenia na żywo spotkania czołowych polskich drużyn – Oxynet Jarosław i Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – mówi Kamil Dziukiewicz, trener-menedżer jarosławskiego zespołu. Oxynet zagra w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi o miejsca 1-7. Następnie na podstawie rozstawienia drużyny rywalizować będą w ćwierćfinale play-off. - Trzy pierwsze mecze Grupy Mistrzowskiej odbędą się w Jarosławiu. Na fanów ping-ponga czeka potężna dawka emocji i wysokiego poziomu sportowego. Będzie co oglądać i trzymamy kciuki za Oxynet Jarosław – dodał Kamil Dziukiewicz, który wraz z Michałem Cebulą kieruje Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Jedną z wiodących dyscyplin jest tenis stołowy. W najbliższych spotkaniach wystąpi m.in. 16-letni Alan Kulczycki, uczeń jarosławskiej SMS. Do występu przygotowuje się także Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko, który kilka dni temu zdobył srebrny medal w turnieju WTT Contender w Durbanie w Republice Południowej Afryki. Program meczów w lutym: 6 lutego, g. 17:00 Oxynet Jarosław - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 7 lutego, g. 11:00 Oxynet Jarosław - Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 10 lutego, g. 17:00 Oxynet Jarosław - AZS AWFiS Balta Gdańsk Później, tj. 3 marca podejmiemy w Hali MOSiR Jarosław Olimpię-Unię Grudziądz, a następnie zagramy na wyjazdach 14 kwietnia z Dekorglassem Działdowo i 16 kwietnia z broniącym tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Informacja prasowa (tekst, zdj.) Oxynet Jarosław
  • Galeria

Reprezentujący jarosławski tenis stołowy Alan Kulczycki (Oxynet) i Anna Brzyska (PKS Kolping) wracają do Tunezji. Od 1 lutego grać będą w mocno obsadzonych zawodach WTT Youth Star Contender w Tunisie. Na początku grudnia oboje wzięli udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w tunezyjskiej stolicy. Alan Kulczycki był w składzie zespołu, który zdobył srebrny medal w turnieju drużynowym. Polskim juniorkom, aktualne Mistrzynie Europy, niewiele zabrakło do awansu do ćwierćfinału rywalizacji zespołowej w MŚJ. Anna Brzyska jest podstawową pingpongistką kadry U-19. Ze “srebrnej” drużyny juniorów pozostali Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki. Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki jeszcze 3 lata mogą grać w juniorach, a Mateusz Zalewski 2. Wśród ich rywali w WTT Youth Star Contender w Tunisie będą m.in. Francuzi Hugo Deschamps, Flavien Coton, Thibault Poret, Rumuni Darius Movileanu, Andrei Istrate, Eduard Ionescu, Koreańczyk Lee Hoyun i inni. Natomiast w juniorkach Anna Brzyska i jej koleżanki z kadry Biało-Czerwonych walczyć będą m.in. z Egipcjanką Haną Godą, Francuzkami Prithiką Pavade, Charlotte Lutz, czy Koreanką Lee Daeun. Sezon 2023 będzie szczególny dla juniorów i kadetów, bowiem Mistrzostwa Europy do lat 15 i 19 odbędą się w Gliwicach od 14 do 23 lipca.

 

Gigantyczny awans Yaroslava Zhmudenko w rankingu światowym

Po sukcesie w turnieju w Republice Południowej Afryki, Yaroslav Zhmudenko z Oxynet Jarosław zanotował gigantyczny “skok” w rankingu światowym tenisistów stołowych. Reprezentant Ukrainy awansował aż o 87 miejsc, ze 145 na swoje najwyższe w karierze 58 ! W zawodach World Table Tennis Contender w południowoafrykańskim Durbanie zdobył srebrny medal. Yaroslav Zhmudenko pokonał 4 rywali, w tym dużo wyżej sklasyfikowanych na liście Międzynarodoweh Federacji Tenisa Stołowego – w ćwierćfinale Nigeryjczyka Quadriego Arunę 3:0 i w półfinale Francuza Simona Gauzy’ego 3:1. Dopiero w finale przegrał z Brazylijczykiem Hugo Calderano, który w rankingu awansował z 7 na 6 miejsce. Z kolei Quadri Aruna jest 14, zaś Simon Gauzy 30.

 

155 zwycięstw jarosławskich tenisistów stołowych w superlidze

Niewiele ponad 2 tygodnie pozostały do rozpoczęcia przez tenisistów stołowych klubu Oxynet Jarosław rywalizacji w Grupie Mistrzowskiej Lotto Superligi. To 11 z rzędu sezon naszej drużyny w najwyższej lidze. Dotychczas podopieczni trenera-menedżera Kamila Dziukiewicza wygrali 155 meczów, a przegrali 71. Bilans zespołu z Jarosławia jest imponujący, biorąc pod uwagę bardzo silną polską superligę i klasę poszczególnych rywali. 155 zwycięstw w 226 spotkaniach to przecież blisko 70-procentowa skuteczność. Z pewnością każdy prezes chciałby mieć klub i zawodników tak często wygrywających. Pod wodzą Kamila Dziukiewicza jarosławianie (PKS Kolping Franc, Sokołów S.A., Oxynet) zdobyli 2 złote medale i 6 brązowych w Drużynowych Mistrzostwach Polski i zawsze byli w kręgu kandydatów do podium. Jarosław ma ustaloną, wysoką markę w krajowym tenisie stołowym. W tym sezonie Oxynet triumfował w 7 z 13 meczów i awansował do Grupy Mistrzowskiej. To oznacza, że ma zapewnione miejsce w play-off i znów będzie walczył o medal. Ale wcześniej czeka nas 6 spotkań, m.in. z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, Dekorglassem Działdowo, Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz. Już wkrótce podamy nowy, szczegółowy terminarz Grupy Mistrzowskiej. Będą zmiany z uwagi na wyjazd Alana Kulczyckiego na turniej juniorski do Tunezji. Pingpongiści z Jarosławia będą mieli szansę na kolejne sukcesy w Lotto Superlidze. Do końca sezonu zagrają co najmniej 8-krotnie, a jeśli awansują do półfinału to gier będzie 10. Łącznie z finałem może być ich 11.

Bilans Oxynet Jarosław:

Lata występów w Superlidze (Wschodzący Białystok, Lotto): 2012-dalej

Liczba zwycięstw: 155

Liczba porażek: 71

Złote medale: 2

Srebrne medale: 0

Brązowe medale: 6

Trener-menedżer: Kamil Dziukiewicz.

 

Yaroslav Zhmudenko: największy sukces w karierze!

- To mój największy sukces w karierze, ale już koncentruję się na meczach Oxynetu Jarosław w Lotto Superlidze – mówi Yaroslav Zhmudenko z naszej drużyny, który niedawno zajął 2 miejsce w mocno obsadzonym turnieju World Table Tennis Contender w południowoafrykańskim Durbanie. Reprezentant Ukrainy z Oxynetu kolejo pokonał Ndelu Mooketsi (Botswana) 3:0, Jullesa Rollanda (Francja) 3:2, Quadriego Arunę (Nigeria) 3:0, Simona Gauzy’ego (Francja) 3:1. Dopiero w finale przegrał z Hugo Calderano (Brazylia) 0:4. - Nigdy wcześniej nie grałem z żadnym z tych rywali. Najtrudniejsze – z wygranych meczów - było spotkanie o ćwierćfinał z Francuzem Rollandem – powiedział Yaroslav Zhmudenko. Po tym sukcesie pingpongista jarosławskiej drużyny awansował na swoje najwyższe w karierze 58 miejsce w rankingu światowym. - Jestem w dobrej formie, a to zasługa codziennej ciężkiej pracy. Już teraz przygotowuję się do spotkań w Grupie Mistrzowskiej Lotto Superligi – dodał Ukrainiec. Na początku lutego podopieczni Kamila Dziukiewicza zagrają trzy mecze w grupie o miejsca 1 – 7. - Superliga jest silna, każdy zespół ma dobrych zawodników z Azji. Ale zrobię wszystko, by wygrywać w Polsce i aby mój zespół odniósł komplet zwycięstw – przyznał Yaroslav Zhmudenko.

 

Zmiany w terminarzu Oxynetu. Zagramy we wtorkowe przedpołudnie

Zgodnie ze wcześniejszymi naszymi zapowiedziami, przedstawiamy dzisiaj nowy kalendarz lutowych meczów klubu Oxynet Jarosław w LOTTO Superlidze tenisa stołowego. Prezes Kamil Dziukiewicz przygotował niespodziankę dla najmłodszych kibiców w postaci spotkania we wtorek 07.02 już o g. 11:00. - Już dziś zapraszam miejscowe szkoły do kibicowania. Zapowiada się świetne widowisko. Dla dzieci i młodzieży nie lada gratką będzie możliwość obejrzenia na żywo spotkania czołowych polskich drużyn – Oxynet Jarosław i Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – mówi Kamil Dziukiewicz, trener-menedżer jarosławskiego zespołu. Oxynet zagra w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi o miejsca 1-7. Następnie na podstawie rozstawienia drużyny rywalizować będą w ćwierćfinale play-off. - Trzy pierwsze mecze Grupy Mistrzowskiej odbędą się w Jarosławiu. Na fanów ping-ponga czeka potężna dawka emocji i wysokiego poziomu sportowego. Będzie co oglądać i trzymamy kciuki za Oxynet Jarosław – dodał Kamil Dziukiewicz, który wraz z Michałem Cebulą kieruje Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Jedną z wiodących dyscyplin jest tenis stołowy. W najbliższych spotkaniach wystąpi m.in. 16-letni Alan Kulczycki, uczeń jarosławskiej SMS. Do występu przygotowuje się także Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko, który kilka dni temu zdobył srebrny medal w turnieju WTT Contender w Durbanie w Republice Południowej Afryki.

Program meczów w lutym:

6 lutego, g. 17:00

Oxynet Jarosław - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów

7 lutego, g. 11:00

Oxynet Jarosław - Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz

10 lutego, g. 17:00

Oxynet Jarosław - AZS AWFiS Balta Gdańsk

Później, tj. 3 marca podejmiemy w Hali MOSiR Jarosław Olimpię-Unię Grudziądz, a następnie zagramy na wyjazdach 14 kwietnia z Dekorglassem Działdowo i 16 kwietnia z broniącym tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) Oxynet Jarosław