Świetny występ w Grand Prix Polski i nominacje do Kadry Narodowej

  • Wydrukuj
  • Email
  • Świetny występ w Grand Prix Polski i nominacje do Kadry Narodowej. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu Anna Brzyska i Alan Kulczycki zagrają w turnieju WTT Youth Contender w Cetniewie, a Ania wystąpi także w Mistrzostwach Europy do lat 21. W miniony weekend Natalia Maciałek (PKS Kolping Jarosław) zajęła 2 miejsce w Grand Prix Polski Kadetek w Sępólnie Krajeńskim (kujawsko-pomorskie). Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy Juniorów w Gliwicach oraz Młodzieżowe ME w Sarajewie. W ramach przygotowań do tych zawodów Anna Brzyska i Alan Kulczycki, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, wystąpią w zawodach World Table Tennis Youth Contender w Cetniewie. Turniej odbędzie się od 27 marca do 2 kwietnia w hali Centralnego Ośrodku Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. W tych zawodach rozgrywany będzie tylko singiel. Anna Brzyska (PKS Kolping) ma przewidziany start w Cetniewie od 27 do 29 marca, zaś Alan Kulczycki (w Lotto Superlidze gra w barwach Oxynet Jarosław) od 31 marca do 2 kwietnia. Kilka dni po polskim WTT Youth Contender zaplanowane są Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 w Sarajewie. W stolicy Bośni i Hercegowiny zagra Anna Brzyska, podopieczna trenera Mateusza Czernika z SMS-u. Szkołę prowadzą Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula. Anna Brzyska została rozstawiona z numerem 23, zaś Zuzanna Wielgos 24. Obie wystąpią także w grze podwójnej. W 2022 roku zdobyły brązowy medal MME w tej konkurencji w Cluj-Napoca (Rumunia). Jeśli chodzi o jej rywalki, w singlu będą nimi m.in. Francuzki Prithika Pavade, Camille Lutz, Chorwatka Hana Arapović, Tunezyjka Ozge Yilmaz, Niemka Annett Kaufmann. To nie koniec wyzwań dla młodych sportowców związanych z jarosławskim ping-pongiem. Uczniowie SMS Jarosław, kierowanej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, w lipcu zagrają o medale MP Juniorów na Śląsku. Świetny występ Natalii Maciałek w GPP Kadetek Znakomicie zagrała Natalia Maciałek (PKS Kolping Jarosław) w Grand Prix Polski Kadetek w Sępólnie Krajeńskim. Zawodniczka naszego klubu zajęła 2 miejsce. Natalia Maciałek wygrała w niedzielę z rozstawioną z nr 1 Matyldą Hadryś (KS Bronowianka Kraków) 3:2 (3,-10,-8,7,11), a ćwierćfinale z Marią Toborek (JKTS Jastrzębie-Zdrój) 3:2 (4,-5,9,-6,6) i w półfinale z Mają Łakomą (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:1 (7,9,-3,6). Dopiero w wielkim finale Natalia Maciałek przegrała z Katarzyną Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 0:3 (-8,-5,-9). Druga z pingpongistek PKS Kolping Jarosław, Kinga Hawro w 1/8 finału poniosła porażkę z Agatą Krause (MKS Emdek Bydgoszcz) 2:3 (-8,4,7,-9,-6), zaś w meczu o lokaty 9-16 wygrała z Mają Lech (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1 (5,6,-6,10). To oznacza, że Kinga Hawro wywalczyła lokaty 9-16 w 3 GPP Kadetek. Wcześniej w turnieju barażowym odniosły po 2 zwycięstwa – Kinga Hawro z Julią Kowalską 3:0 (4,5,3), Izabelą Perz 3:0 (11,6,7), a Natalia Maciałek z Kingą Mikulską 3:0 (8,4,6), Mają Łęgowską 3:2 (-6,6,-10,9,6). W rozgrywkach grupowych Kinga Hawro miała bilans 2-3: Milena Mirecka 1:3 (-6,7,-8,-10), Julia Czaja 2:3 (-9,-7,6,5,-7), Milena Gaj 3:0 (6,6,5), Patrycja Borowska 1:3 (7,-8,-9,-3), Weronika Czajkowska 3:1 (-7,7,11,6). Zajęła 6 miejsce. Cztery zawodniczki zdobyły po 7 pkt, ale Kinga Hawro miała pecha, gdyż przy lepszym bilansie setów mogła uplasować się nawet na 3 lokacie. Natomiast Natalia Maciałek wygrała 1 spotkanie i poniosła 4 porażki: Katarzyna Rajkowska 1:3 (-3,-2,8,-8), Maja Łakoma 1:3 (-9,-8,9,-10), Maria Toborek 3:0 (10,2,3), Emilia Twardawa 1:3 (9,-11,-9,-1), Aleksandra Makar 2:3 (9,-9,5,-7,-7). Sklasyfikowana została na 5 pozycji w w swojej grupie, W Sępólnie Krajeńskim grał także inny tenisista stołowy z Jarosławia Alan Zieliński. Jego wyniki grupowe: Łukasz Koper 0:3 (-7,-6,-8), Piotr Gniadek 0:3 (-6,-7,-8) Jakub Szymik 1:3 (6,-7,-7,-11) Dawid Staniowski 0:3 (-8,-7,-4) Nikodem Czarnof 1:3 (8,-9,-6,-10). W obecnym sezonie najważniejszą imprezą dla kadetów będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski do lat 15 w dalekim Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) w dniach 11-14 maja. Minimalna porażka Yaroslava Zhmudenko z Panagiotisem Gionisem Reprezentant Ukrainy z Oxynet Jarosław niestety przegrał z Panagiotisem Gionisem z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 1 rundzie eliminacji turnieju Singapore Smash 2023. W stolicy Singapuru Yaroslav Zhmudenko uległ greckiemu obrońcy 2:3 (6:11, 11:9, 7:11, 11:7, 7:11) Występy na 3 kontynentach (Europa, Afryka, Azja) są dla tenisisty stołowego naszego klubu elementem przygotowań do decydującej fazy Lotto Superligi. Zaczął świetnie, bowiem zdobył srebrny medal w World Table Tennis Contender w południowoafrykańskim Durbanie. Słabiej wypadł za to w Niemczech i Indiach. W Lotto Superlidze w barwach Oxynet Jarosław, prowadzonego przez Kamila Dziukiewicza, spisuje się dobrze i ma bilans 13-6 w singlu. Jest liderem zespołu, wspólnie z Irańczykiem Amirrezą Abbasim 15-7. Oxynet Jarosław, którego trenerem-menedżerem jest Kamil Dziukiewicz, zajmuje 5 miejsce w Grupie Mistrzowskiej, a do rozegrania ma jeszcze mecze wyjazdowe z liderem Dekorglassem Działdowo i wiceliderem Dartomem Bogorią. Być może wtedy ponownie Yaroslav Zhmudenko spotka się z Panagiotisem Gionisem. Drużyna Oxynet zachowała szansę na jeszcze wyższe miejsce przed play off. Wiadomo, że w ćwierćfinale kluby z miejsc 4-5 zmierzą się w dwumeczu o medal. Z kolei 3 zespół w tabeli zagra z 6. W serwisie sportowym Sportowe Fakty ukazał się obszerny wywiad z prezesem naszego klubu Kamilem Dziukiewiczem: “Big Hou” największą gwiazdą Jarosławia. Zapraszamy do lektury. https://sportowefakty.wp.pl/tenis-stolowy/1049513/big-hou-najwieksza-gwiazda-jaroslawia Informacja prasowa (tekst, zdj.) Oxynet Jarosław
  • Galeria

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu Anna Brzyska i Alan Kulczycki zagrają w turnieju WTT Youth Contender w Cetniewie, a Ania wystąpi także w Mistrzostwach Europy do lat 21. W miniony weekend Natalia Maciałek (PKS Kolping Jarosław) zajęła 2 miejsce w Grand Prix Polski Kadetek w Sępólnie Krajeńskim (kujawsko-pomorskie).

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy Juniorów w Gliwicach oraz Młodzieżowe ME w Sarajewie. W ramach przygotowań do tych zawodów Anna Brzyska i Alan Kulczycki, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, wystąpią w zawodach World Table Tennis Youth Contender w Cetniewie. Turniej odbędzie się od 27 marca do 2 kwietnia w hali Centralnego Ośrodku Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. W tych zawodach rozgrywany będzie tylko singiel. Anna Brzyska (PKS Kolping) ma przewidziany start w Cetniewie od 27 do 29 marca, zaś Alan Kulczycki (w Lotto Superlidze gra w barwach Oxynet Jarosław) od 31 marca do 2 kwietnia.

Kilka dni po polskim WTT Youth Contender zaplanowane są Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 w Sarajewie. W stolicy Bośni i Hercegowiny zagra Anna Brzyska, podopieczna trenera Mateusza Czernika z SMS-u. Szkołę prowadzą Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula.

Anna Brzyska została rozstawiona z numerem 23, zaś Zuzanna Wielgos 24. Obie wystąpią także w grze podwójnej. W 2022 roku zdobyły brązowy medal MME w tej konkurencji w Cluj-Napoca (Rumunia). Jeśli chodzi o jej rywalki, w singlu będą nimi m.in. Francuzki Prithika Pavade, Camille Lutz, Chorwatka Hana Arapović, Tunezyjka Ozge Yilmaz, Niemka Annett Kaufmann.

To nie koniec wyzwań dla młodych sportowców związanych z jarosławskim ping-pongiem. Uczniowie SMS Jarosław, kierowanej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, w lipcu zagrają o medale MP Juniorów na Śląsku.

 

Świetny występ Natalii Maciałek w GPP Kadetek

 

Znakomicie zagrała Natalia Maciałek (PKS Kolping Jarosław) w Grand Prix Polski Kadetek w Sępólnie Krajeńskim. Zawodniczka naszego klubu zajęła 2 miejsce. Natalia Maciałek wygrała w niedzielę z rozstawioną z nr 1 Matyldą Hadryś (KS Bronowianka Kraków) 3:2 (3,-10,-8,7,11), a ćwierćfinale z Marią Toborek (JKTS Jastrzębie-Zdrój) 3:2 (4,-5,9,-6,6) i w półfinale z Mają Łakomą (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:1 (7,9,-3,6). Dopiero w wielkim finale Natalia Maciałek przegrała z Katarzyną Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 0:3 (-8,-5,-9). Druga z pingpongistek PKS Kolping Jarosław, Kinga Hawro w 1/8 finału poniosła porażkę z Agatą Krause (MKS Emdek Bydgoszcz) 2:3 (-8,4,7,-9,-6), zaś w meczu o lokaty 9-16 wygrała z Mają Lech (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1 (5,6,-6,10). To oznacza, że Kinga Hawro wywalczyła lokaty 9-16 w 3 GPP Kadetek. Wcześniej w turnieju barażowym odniosły po 2 zwycięstwa – Kinga Hawro z Julią Kowalską 3:0 (4,5,3), Izabelą Perz 3:0 (11,6,7), a Natalia Maciałek z Kingą Mikulską 3:0 (8,4,6), Mają Łęgowską 3:2 (-6,6,-10,9,6).

W rozgrywkach grupowych Kinga Hawro miała bilans 2-3: Milena Mirecka 1:3 (-6,7,-8,-10), Julia Czaja 2:3 (-9,-7,6,5,-7), Milena Gaj 3:0 (6,6,5), Patrycja Borowska 1:3 (7,-8,-9,-3), Weronika Czajkowska 3:1 (-7,7,11,6). Zajęła 6 miejsce. Cztery zawodniczki zdobyły po 7 pkt, ale Kinga Hawro miała pecha, gdyż przy lepszym bilansie setów mogła uplasować się nawet na 3 lokacie. Natomiast Natalia Maciałek wygrała 1 spotkanie i poniosła 4 porażki: Katarzyna Rajkowska 1:3 (-3,-2,8,-8), Maja Łakoma 1:3 (-9,-8,9,-10), Maria Toborek 3:0 (10,2,3), Emilia Twardawa 1:3 (9,-11,-9,-1), Aleksandra Makar 2:3 (9,-9,5,-7,-7). Sklasyfikowana została na 5 pozycji w w swojej grupie, W Sępólnie Krajeńskim grał także inny tenisista stołowy z Jarosławia Alan Zieliński. Jego wyniki grupowe: Łukasz Koper 0:3 (-7,-6,-8), Piotr Gniadek 0:3 (-6,-7,-8) Jakub Szymik 1:3 (6,-7,-7,-11) Dawid Staniowski 0:3 (-8,-7,-4) Nikodem Czarnof 1:3 (8,-9,-6,-10). W obecnym sezonie najważniejszą imprezą dla kadetów będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski do lat 15 w dalekim Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) w dniach 11-14 maja.

 

Minimalna porażka Yaroslava Zhmudenko z Panagiotisem Gionisem

 

Reprezentant Ukrainy z Oxynet Jarosław niestety przegrał z Panagiotisem Gionisem z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 1 rundzie eliminacji turnieju Singapore Smash 2023. W stolicy Singapuru Yaroslav Zhmudenko uległ greckiemu obrońcy 2:3 (6:11, 11:9, 7:11, 11:7, 7:11) Występy na 3 kontynentach (Europa, Afryka, Azja) są dla tenisisty stołowego naszego klubu elementem przygotowań do decydującej fazy Lotto Superligi. Zaczął świetnie, bowiem zdobył srebrny medal w World Table Tennis Contender w południowoafrykańskim Durbanie. Słabiej wypadł za to w Niemczech i Indiach. W Lotto Superlidze w barwach Oxynet Jarosław, prowadzonego przez Kamila Dziukiewicza, spisuje się dobrze i ma bilans 13-6 w singlu. Jest liderem zespołu, wspólnie z Irańczykiem Amirrezą Abbasim 15-7. Oxynet Jarosław, którego trenerem-menedżerem jest Kamil Dziukiewicz, zajmuje 5 miejsce w Grupie Mistrzowskiej, a do rozegrania ma jeszcze mecze wyjazdowe z liderem Dekorglassem Działdowo i wiceliderem Dartomem Bogorią. Być może wtedy ponownie Yaroslav Zhmudenko spotka się z Panagiotisem Gionisem. Drużyna Oxynet zachowała szansę na jeszcze wyższe miejsce przed play off. Wiadomo, że w ćwierćfinale kluby z miejsc 4-5 zmierzą się w dwumeczu o medal. Z kolei 3 zespół w tabeli zagra z 6.

 

W serwisie sportowym Sportowe Fakty ukazał się obszerny wywiad z prezesem naszego klubu Kamilem Dziukiewiczem: “Big Hou” największą gwiazdą Jarosławia. Zapraszamy do lektury.

https://sportowefakty.wp.pl/tenis-stolowy/1049513/big-hou-najwieksza-gwiazda-jaroslawia

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) Oxynet Jarosław