Reprezentant Japonii w KSTS Oxynet. Dobry występ w MP Kadetek

  • Wydrukuj
  • Email
  • Reprezentant Japonii w KSTS Oxynet. Dobry występ w MP Kadetek. Reprezentant Japonii w KSTS Oxynet. Dobry występ w MP Kadetek Japończyk Yuto Kizukuri podpisał kontrakt z KSTS Oxynet Jarosław. Prezes Kamil Dziukiewicz buduje najmocniejszy zespół w historii. Z kolei w Świdwinie dobry występ w Mistrzostwach Polski Kadetek zanotowały Natalia Maciałek i Kinga Hawro z PKS Kolping Jarosław. Po Nigeryjczyku Quadrim Arunie, zaliczanym do szerokiej światowej czołówki, Yuto Kizukuri jest kolejnym wzmocnieniem KSTS Oxynet na sezon 2023/24 w Lotto Superlidze. Kamil Dziukiewicz buduje skład z myślą o zdobyciu 9 medalu (do tej pory 2 złote i 6 brązowych) w historii występów w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W swojej karierze leworęczny Yuto Kizukuri pokonał m.in. Kou Leia i Hwang Minha, czyli byłych zawodników jarosławskiego klubu, chociaż ten ostatni ostatecznie nie zadebiutował. To też zwiastuje klasę japońskiego pingpongisty! Kibice mogą liczyć na występy bardzo dobrego zawodnika. Yuto Kizukuri urodził się 22 października 1999 roku, a wygrywał z tej klasy tenisistami stołowymi, co Mattias Falck, Darko Jorgić, Chen Chien-An, Tiago Apolonia, Joao Gerlado i An Jae-hyun. Japończyk najwyżej w rankingu światowym był 64, a obecnie jest 169. W tym roku grał w międzynarodowych turniejach Singapore Smash i WTT Star Contender w Indiach. Mając zaledwie 13-14 lat grał w seniorskiej reprezentacji Japonii w azjatyckich World Tourach. W deblu występował ze słynnym Tomokazu Harimoto. Kilka lat temu w turnieju w Austrii pokonali Jakuba Dyjasa i Marka Badowskiego 3:0. Swego czasu w China Open młodzi Japończycy pokonali Mistrzów Europy Jonathana Grotha i Niemca Patricka Franziskę. W 2017 roku Yuto Kizukuri zdobył brązowy medal MŚ Juniorów w deblu, ale z innym rodakiem Masaki Takami. W tym momencie Oxynet ma już zakontraktowanych 4 graczy na kolejny sezon, tj. wspomnianych Kizukuriego i Arunę, a także Ukraińca Yaroslava Zhmudenko i Alana Kulczyckiego. Prezes-menedżer Kamil Dziukiewicz zapowiedział, że to nie koniec transferów w KSTS Oxynet. W tym sezonie było bardzo blisko medalu w superlidze, a w kolejnym podium ma być zdecydowanym celem zespołu z Jarosławia. X Urodzone w 2008 roku Natalia Maciałek i Kinga Hawro (obie PKS Kolping Jarosław) z dobrej strony pokazały się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Kadetek. Niewiele zabrakło im do zdobycia medali w zawodach, które odbędą się w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie). Turniej mistrzowski rozpoczął się od rywalizacji drużynowej. Pingpongistki z Jarosławia w meczu ćwierćfinałowym, czyli o awans do strefy medalowej, przegrały z Gryfem Gdów 0:3. Najbliżej zwycięstwa Kinga Hawro i Natalia Maciałek były w deblu. Wygrywały z Mileną Gaj i Izabelą Perz 2:1, ale niestety doznały porażki 2:3. Wcześniej zawodniczki PKS Kolping uległy rywalkom w singlu. W fazie grupowej reprezentantki Jarosławia spisały się świetnie, pokonując MTS Kwidzyn 3:0 i KS Gorce Nowy Targ 3:0. Natalia Maciałek i Kinga Hawro zdobyły łącznie 6 pkt, wygrywając po 2 gry singlowe i wspólnie dwa pojedynki deblowe. Od piątku nasze tenisistki stołowe walczyły w zawodach indywidualnych. Tego dnia awansowały do ćwierćfinału miksta, zaś Natalia Maciałek zakwalifikowała się także do 1/8 finału singla. W grze pojedynczej wygrała ona z Martą Knapik 4:0 (5,5,7,5) oraz Gabrielą Lubieniecką 4:3 (-6,6,-5,8,-10,4,7). Z kolei Kinga Hawro pokonała Małgorzatę Cichońską 4:0 (5,8,3,2) i przegrała po dramatycznym meczu z Mają Łęgowską 3:4 (-7,-9,10,8,-7,7,-4). W grze mieszanej Kinga Hawro występowała z Krzysztofem Wnękiem, a Natalia Maciałek z Wiktorem Ptakiem. W piątek Kinga Hawro i Krzysztof Wnęk zwyciężali w meczach z duetami Wiktor Drąg/Hanna Kędzia 3:0 (2,7,6) i Kacper Latocha/Kinga Mikulska 3:0 (10,5,10), Kacper Toton/Matylda Hadryś 3:1 (9,-8,11,11). Również 3-krotnie triumfowali Natalia Maciałek/Wiktor Ptak – z parami Michał Oberda/Anita Kuas 3:0 (4,9,4), Tomasz Kałuża/Gabriela Lubieniecka 3:0 (7,4,5), Maksymilian Sawina/Maja Łęgowska 3:1 (9,5,-7,7). W sobotę reprezetantki PKS Kolping potwierdziły przynależność do krajowej czołówki kadetek. Najbliżej zdobycia medali były w grze mieszanej. W ćwierćfinale Kinga Hawro i Krzysztof Wnęk przegrali z Adamem Smoterem i Mileną Mirecką 0:3 (-2,-10,-6), zaś Natalia Maciałek i Wiktor Ptak z Mateuszem Sakowiczem i Mileną Gaj 1:3 (6,-4,-7,-6). Pingpongistki naszego klubu zajęły lokaty 5-8 w tej konkurencji. Natalia Maciałek w 1/8 finału gry pojedynczej uległa Malwinie Słupskiej 0:4 (-6,-5,-2,-5) i została sklasyfikowana na pozycjach 9-16. Kinga Hawro znalazła się w przedziale 17-24. Na koniec pokonała Małgorzatę Pietraszko 3:1 (-7,7,1,4). W grze podwójnej Kinga Hawro/Julia Wiktor wygrały z deblem Alicja Mroczka/Magdalena Idzik 3:0 (4,7,7) i przegrały w 1/8 finału z Mileną Gaj i Izabelą Perz 2:3 (-8,-6,6,8,-8). Natalia Maciałek i Julia Borowska także uplasowały się na miejscach 9-16. Pokonały duet Nikola Cichocka/Anita Kijas 3:0 (6,6,2) i uległy parze Anna Ulatowska/Maja Sokołowska 1:3 (-7,8,-4,-15). (Informacja prasowa)
  • Galeria

Reprezentant Japonii w KSTS Oxynet. Dobry występ w MP Kadetek

Japończyk Yuto Kizukuri podpisał kontrakt z KSTS Oxynet Jarosław. Prezes Kamil Dziukiewicz buduje najmocniejszy zespół w historii. Z kolei w Świdwinie dobry występ w Mistrzostwach Polski Kadetek zanotowały Natalia Maciałek i Kinga Hawro z PKS Kolping Jarosław.

 Po Nigeryjczyku Quadrim Arunie, zaliczanym do szerokiej światowej czołówki, Yuto Kizukuri jest kolejnym wzmocnieniem KSTS Oxynet na sezon 2023/24 w Lotto Superlidze. Kamil Dziukiewicz buduje skład z myślą o zdobyciu 9 medalu (do tej pory 2 złote i 6 brązowych) w historii występów w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

 W swojej karierze leworęczny Yuto Kizukuri pokonał m.in. Kou Leia i Hwang Minha, czyli byłych zawodników jarosławskiego klubu, chociaż ten ostatni ostatecznie nie zadebiutował. To też zwiastuje klasę japońskiego pingpongisty! Kibice mogą liczyć na występy bardzo dobrego zawodnika.

 Yuto Kizukuri urodził się 22 października 1999 roku, a wygrywał z tej klasy tenisistami stołowymi, co Mattias Falck, Darko Jorgić, Chen Chien-An, Tiago Apolonia, Joao Gerlado i An Jae-hyun.

 Japończyk najwyżej w rankingu światowym był 64, a obecnie jest 169. W tym roku grał w międzynarodowych turniejach Singapore Smash i WTT Star Contender w Indiach. Mając zaledwie 13-14 lat grał w seniorskiej reprezentacji Japonii w azjatyckich World Tourach.

 W deblu występował ze słynnym Tomokazu Harimoto. Kilka lat temu w turnieju w Austrii pokonali Jakuba Dyjasa i Marka Badowskiego 3:0.

Swego czasu w China Open młodzi Japończycy pokonali Mistrzów Europy Jonathana Grotha i Niemca Patricka Franziskę.

 

W 2017 roku Yuto Kizukuri zdobył brązowy medal MŚ Juniorów w deblu, ale z innym rodakiem Masaki Takami.

W tym momencie Oxynet ma już zakontraktowanych 4 graczy na kolejny sezon, tj. wspomnianych Kizukuriego i Arunę, a także Ukraińca Yaroslava Zhmudenko i Alana Kulczyckiego.

Prezes-menedżer Kamil Dziukiewicz zapowiedział, że to nie koniec transferów w KSTS Oxynet. W tym sezonie było bardzo blisko medalu w superlidze, a w kolejnym podium ma być zdecydowanym celem zespołu z Jarosławia.

X

Urodzone w 2008 roku Natalia Maciałek i Kinga Hawro (obie PKS Kolping Jarosław) z dobrej strony pokazały się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Kadetek. Niewiele zabrakło im do zdobycia medali w zawodach, które odbędą się w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

Turniej mistrzowski rozpoczął się od rywalizacji drużynowej. Pingpongistki z Jarosławia w meczu ćwierćfinałowym, czyli o awans do strefy medalowej, przegrały z Gryfem Gdów 0:3. Najbliżej zwycięstwa Kinga Hawro i Natalia Maciałek były w deblu. Wygrywały z Mileną Gaj i Izabelą Perz 2:1, ale niestety doznały porażki 2:3. Wcześniej zawodniczki PKS Kolping uległy rywalkom w singlu.

W fazie grupowej reprezentantki Jarosławia spisały się świetnie, pokonując MTS Kwidzyn 3:0 i KS Gorce Nowy Targ 3:0. Natalia Maciałek i Kinga Hawro zdobyły łącznie 6 pkt, wygrywając po 2 gry singlowe i wspólnie dwa pojedynki deblowe. 

Od piątku nasze tenisistki stołowe walczyły w zawodach indywidualnych. Tego dnia awansowały do ćwierćfinału miksta, zaś Natalia Maciałek zakwalifikowała się także do 1/8 finału singla.

W grze pojedynczej wygrała ona z Martą Knapik 4:0 (5,5,7,5) oraz Gabrielą Lubieniecką 4:3 (-6,6,-5,8,-10,4,7). Z kolei Kinga Hawro pokonała Małgorzatę Cichońską 4:0 (5,8,3,2) i przegrała po dramatycznym meczu z Mają Łęgowską 3:4 (-7,-9,10,8,-7,7,-4).

W grze mieszanej Kinga Hawro występowała z Krzysztofem Wnękiem, a Natalia Maciałek z Wiktorem Ptakiem. W piątek Kinga Hawro i Krzysztof Wnęk zwyciężali w meczach z duetami Wiktor Drąg/Hanna Kędzia 3:0 (2,7,6) i Kacper Latocha/Kinga Mikulska 3:0 (10,5,10), Kacper Toton/Matylda Hadryś 3:1 (9,-8,11,11). Również 3-krotnie triumfowali Natalia Maciałek/Wiktor Ptak – z parami Michał Oberda/Anita Kuas 3:0 (4,9,4), Tomasz Kałuża/Gabriela Lubieniecka 3:0 (7,4,5), Maksymilian Sawina/Maja Łęgowska 3:1 (9,5,-7,7).

W sobotę reprezetantki PKS Kolping potwierdziły przynależność do krajowej czołówki kadetek. Najbliżej zdobycia medali były w grze mieszanej. W ćwierćfinale Kinga Hawro i Krzysztof Wnęk przegrali z Adamem Smoterem i Mileną Mirecką 0:3 (-2,-10,-6), zaś Natalia Maciałek i Wiktor Ptak z Mateuszem Sakowiczem i Mileną Gaj 1:3 (6,-4,-7,-6). Pingpongistki naszego klubu zajęły lokaty 5-8 w tej konkurencji. 

Natalia Maciałek w 1/8 finału gry pojedynczej uległa Malwinie Słupskiej 0:4 (-6,-5,-2,-5) i została sklasyfikowana na pozycjach 9-16. Kinga Hawro znalazła się w przedziale 17-24. Na koniec pokonała Małgorzatę Pietraszko 3:1 (-7,7,1,4).

W grze podwójnej Kinga Hawro/Julia Wiktor wygrały z deblem Alicja Mroczka/Magdalena Idzik 3:0 (4,7,7) i przegrały w 1/8 finału z Mileną Gaj i Izabelą Perz 2:3 (-8,-6,6,8,-8).

Natalia Maciałek i Julia Borowska także uplasowały się na miejscach 9-16. Pokonały duet Nikola Cichocka/Anita Kijas 3:0 (6,6,2) i uległy parze Anna Ulatowska/Maja Sokołowska 1:3 (-7,8,-4,-15).

 

(Informacja prasowa)