Anna Brzyska srebrną medalistką turnieju w Sene

  • Wydrukuj
  • Email
  • Anna Brzyska srebrną medalistką turnieju w Sene. To był kolejny znakomity występ Anny Brzyskiej, uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Tenisistka stołowa PKS Kolping Jarosław zdobyła srebrny medal w turnieju WTT Youth Contender w słowackim Senec. Po zwycięstwach ze Słowaczką Vandą Vanisovą 3:0 (5, 8, 5) i walkowerem z Węgierką z Sophie Barcsai 3:0, Anna Brzyska awansowała do zawodów głównych.W 1/16 finału miała wolny los, zaś w następnej rundzie pokonała Niemkę Lee Lachenmayer 3:1 (11, 7, -7, 8).W ćwierćfinale, czyli meczu decydującym o miejscu na podium, Anna Brzyska wygrała bardzo wysoko z Francuzką Leanne Robbes 3:0 (4, 2, 6). W półfinale pingpongistka z SMS Jarosław, prowadzonej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, triumfowała w spotkaniu z Czeszką Heleną Sommerovą 3:1 (6, 7, -8, 6). W finale Anna Brzyska przegrała z Walijką Anną Hursey 0:3 (-10, -4, -6). W światowym rankingu U-19 reprezentantka Polski zajmuje 33 miejsce, a Walijka jest 18. Wcześniej w tym roku spotkały się m.in. w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Juniorek w Gliwicach, gdzie Anna Hursey zwyciężyła 4:2. Zanim odbyły się zawody w Senec, Anna Brzyska zajęła miejsca 5-8 w turnieju WTT Youth Contender w węgierskim Szombathely. W 1/16 finału wygrała z Francuzką Jade Quynh-Tien Huynh 3:0 (10, 5, 3), a w 1/8 finału z Niemką Josephinę Neumann 3:0 (8, 2, 4). W meczu, którego stawką był medal, przegrała z Japonką Sachi Aoki 0:3 (-3, -9, -9). Wcześniej w eliminacjach Anna Brzyska pokonała Hiszpankę Eugenię Sastre 3:0 (5, 9, 6) i Węgierkę Dorinę Hudak 3:1 (-4, 6, 9,5). Przed naszą zawodniczką jeszcze turniej w Portugalii, a następnie wyczekiwany start w Mistrzostwach Świata Juniorek w Słowenii. Europe Trophy: Oxynet poznał rywali w europejskich pucharach. W piątek odbyło się losowanie Europe Trophy w tenisie stołowym. Oxynet Jarosław znalazł się w grupie B Regionu III. Zespół z Podkarpacia będzie miał 5 rywali. Turniej z udziałem Oxynetu odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Zagrzebiu. Drużyna z Jarosławia trafiła na następujących przeciwników: TJ Geolog Roznva (Słowacja), STTK Starr Varażdin (Chorwacja),  TTC Raiffeisen Kuchl (Austria), Alazda STK (Bośnia i Hercegowina), Kap-Off (Turcja). Dwa najlepsze kluby awansują do dalszej fazy rozgrywek Europe Trophy. W poprzednim sezonie srebrny medal w tym pucharze zdobył Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Region III, grupa B: Oxynet Jarosław (Polska), TJ Geolog Roznva (Słowacja), STTK Starr Varażdin (Chorwacja), TTC Raiffeisen Kuchl (Austria), Alazda STK (Bośnia i Hercegowina), Kap-Off (Turcja).Teoretycznie do najgroźniejszych przeciwników można zaliczyć kluby z Chorwacji, Austrii i Słowacji. Przedstawiamy rywali KSTS Oxynet: STK Starr Varażdin. Zespół z Chorwacji zajmuje 2 miejsce w swojej lidze. Do tej pory 4 zwycięstwa, 1 porażka i 9 pkt na koncie. Liderem jest STK Zagrzeb z kompletem 10 pkt. W składzie występują: 50-letni Ronald Redep z bilansem 6-1 w singlu, Rino Vidan 4-2, Divyansh Srivastava z Indii 3-2 i Peter Znika 1-1. Do pucharów zgłoszeni też m.in. Chorwat chińskiego pochodzenia Tan Ruiwu, Mistrz Europy w deblu z 2013 roku z naszym byłym zawodnikiem Wang Zeng Yi, a także Wesley De Rosario. TTC Raiffeisen Kuchl. W austriackiej ekstraklasie przeciwnicy Oxynetu zajmują ostatnie, 8 miejsce mając w dorobku zaledwie jeden remis. Ponieśli już 5 porażek. Podstawowy skład tworzą: reprezentant Słowenii Tilen Cvetko 3-3, Egipcjanin Omar Bedair, który z opóźnieniem dołączył do zespołu (problemy wizowe) 2-3, a także Mate Moricz 1-6. Sporadycznie grają Leo Blersch 0-1 i Adrian Dillon (w jego przypadku powodem jest nauka w szkole policyjnej) 0-2. Po serii przegranych, pod koniec października TTC Raiffeisen Kuchl u siebie zremisował z UTTC Raiffeisen Kennelbach 3:3. Mecz trwał 4 godziny i 10 minut. 3 grudnia naszych rywali czekają derby regionu z Salzburgiem. Barwy tej drużyny broni Irańczyk Amirreza Abbasi, który w tamtym sezonie bardzo dobrze grał w Lotto Superlidze w Oxynecie Jarosław. Co ciekawe, 2 lata temu z austriackim TTC Raiffeisen Kuchl mieli rywalizować podopieczni Kamila Dziukiewicza w rozgrywkach Inter-Cup. Ze względu na wojną na Ukrainie, do tego turnieju nie doszło. TJ Geolog Roznva Pingpongiści z 20-tysięcznego górniczego miasta Roznava (Różniawa) wygrali wszystkie 5 meczów w lidze Słowacji i z kompletem 15 punktów zajmują 2 miejsce, za STK Vyhne. W zespole występują: Andriy Sitak, Jakub Takac, Peter Ingemar, Andrii Grebeniuk. Natomiast do Europe Trophy zgłoszonych jest 9 zawodników, ale w tym gronie nie ma Andrija Grebeniuka. Dwa zwycięstwa SMS/Pegaz Jarosław. Świetnie spisuje się drużyna SMS/Pegaz Jarosław w rozgrywkach II ligi podkarpacko-małopolskiej. W weekend zanotowała 2 zwycięstwa i z dorobkiem 8 punktów zajmuje 2 miejsce w tabeli. Wyjazdowe spotkanie z LZS UKS Kąkolówka zakończyło się wygraną 10:0, a sukces zapewnili: Krzysztof Marcinowski, Paweł Włodyka, Irańczyk Mohamadali Rouintanesfahani i Szymon Brud. Aż 7 z 10 pojedynków zakończyło się wynikami 3:0. W sumie bilans setów wyniósł 30-4. Z kolei w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, SMS/Pegaz pokonał po bardzo trudnym meczu Dagmas Invest Podwawelski Kraków 6:4. W singlu punkty wywalczyli: Mohamadali Rouintanesfahani 2, Krzysztof Marcinowski 1 i Szymon Brud 1, a w grze deblowej triumfowali: P. Włodyka/M. Rouintanesfahanim i K. Marcinowski/S.Brud.(Informacja prasowa)
  • Galeria

To był kolejny znakomity występ Anny Brzyskiej, uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Tenisistka stołowa PKS Kolping Jarosław zdobyła srebrny medal w turnieju WTT Youth Contender w słowackim Senec. Po zwycięstwach ze Słowaczką Vandą Vanisovą 3:0 (5, 8, 5) i walkowerem z Węgierką z Sophie Barcsai 3:0, Anna Brzyska awansowała do zawodów głównych.W 1/16 finału miała wolny los, zaś w następnej rundzie pokonała Niemkę Lee Lachenmayer 3:1 (11, 7, -7, 8).W ćwierćfinale, czyli meczu decydującym o miejscu na podium, Anna Brzyska wygrała bardzo wysoko z Francuzką Leanne Robbes 3:0 (4, 2, 6).

W półfinale pingpongistka z SMS Jarosław, prowadzonej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, triumfowała w spotkaniu z Czeszką Heleną Sommerovą 3:1 (6, 7, -8, 6). W finale Anna Brzyska przegrała z Walijką Anną Hursey 0:3 (-10, -4, -6). W światowym rankingu U-19 reprezentantka Polski zajmuje 33 miejsce, a Walijka jest 18. Wcześniej w tym roku spotkały się m.in. w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Juniorek w Gliwicach, gdzie Anna Hursey zwyciężyła 4:2. Zanim odbyły się zawody w Senec, Anna Brzyska zajęła miejsca 5-8 w turnieju WTT Youth Contender w węgierskim Szombathely. W 1/16 finału wygrała z Francuzką Jade Quynh-Tien Huynh 3:0 (10, 5, 3), a w 1/8 finału z Niemką Josephinę Neumann 3:0 (8, 2, 4). W meczu, którego stawką był medal, przegrała z Japonką Sachi Aoki 0:3 (-3, -9, -9). Wcześniej w eliminacjach Anna Brzyska pokonała Hiszpankę Eugenię Sastre 3:0 (5, 9, 6) i Węgierkę Dorinę Hudak 3:1 (-4, 6, 9,5). Przed naszą zawodniczką jeszcze turniej w Portugalii, a następnie wyczekiwany start w Mistrzostwach Świata Juniorek w Słowenii.

 

Europe Trophy: Oxynet poznał rywali w europejskich pucharach.

W piątek odbyło się losowanie Europe Trophy w tenisie stołowym. Oxynet Jarosław znalazł się w grupie B Regionu III. Zespół z Podkarpacia będzie miał 5 rywali. Turniej z udziałem Oxynetu odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Zagrzebiu. Drużyna z Jarosławia trafiła na następujących przeciwników: TJ Geolog Roznva (Słowacja), STTK Starr Varażdin (Chorwacja),  TTC Raiffeisen Kuchl (Austria), Alazda STK (Bośnia i Hercegowina), Kap-Off (Turcja). Dwa najlepsze kluby awansują do dalszej fazy rozgrywek Europe Trophy. W poprzednim sezonie srebrny medal w tym pucharze zdobył Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Region III, grupa B:

Oxynet Jarosław (Polska), TJ Geolog Roznva (Słowacja), STTK Starr Varażdin (Chorwacja), TTC Raiffeisen Kuchl (Austria), Alazda STK (Bośnia i Hercegowina), Kap-Off (Turcja).Teoretycznie do najgroźniejszych przeciwników można zaliczyć kluby z Chorwacji, Austrii i Słowacji.

Przedstawiamy rywali KSTS Oxynet: STK Starr Varażdin.

Zespół z Chorwacji zajmuje 2 miejsce w swojej lidze. Do tej pory 4 zwycięstwa, 1 porażka i 9 pkt na koncie. Liderem jest STK Zagrzeb z kompletem 10 pkt.

W składzie występują: 50-letni Ronald Redep z bilansem 6-1 w singlu, Rino Vidan 4-2, Divyansh Srivastava z Indii 3-2 i Peter Znika 1-1.

Do pucharów zgłoszeni też m.in. Chorwat chińskiego pochodzenia Tan Ruiwu, Mistrz Europy w deblu z 2013 roku z naszym byłym zawodnikiem Wang Zeng Yi, a także Wesley De Rosario.

 

TTC Raiffeisen Kuchl.

W austriackiej ekstraklasie przeciwnicy Oxynetu zajmują ostatnie, 8 miejsce mając w dorobku zaledwie jeden remis. Ponieśli już 5 porażek. Podstawowy skład tworzą: reprezentant Słowenii Tilen Cvetko 3-3, Egipcjanin Omar Bedair, który z opóźnieniem dołączył do zespołu (problemy wizowe) 2-3, a także Mate Moricz 1-6. Sporadycznie grają Leo Blersch 0-1 i Adrian Dillon (w jego przypadku powodem jest nauka w szkole policyjnej) 0-2. Po serii przegranych, pod koniec października TTC Raiffeisen Kuchl u siebie zremisował z UTTC Raiffeisen Kennelbach 3:3. Mecz trwał 4 godziny i 10 minut. 3 grudnia naszych rywali czekają derby regionu z Salzburgiem. Barwy tej drużyny broni Irańczyk Amirreza Abbasi, który w tamtym sezonie bardzo dobrze grał w Lotto Superlidze w Oxynecie Jarosław. Co ciekawe, 2 lata temu z austriackim TTC Raiffeisen Kuchl mieli rywalizować podopieczni Kamila Dziukiewicza w rozgrywkach Inter-Cup. Ze względu na wojną na Ukrainie, do tego turnieju nie doszło.

TJ Geolog Roznva

Pingpongiści z 20-tysięcznego górniczego miasta Roznava (Różniawa) wygrali wszystkie 5 meczów w lidze Słowacji i z kompletem 15 punktów zajmują 2 miejsce, za STK Vyhne. W zespole występują: Andriy Sitak, Jakub Takac, Peter Ingemar, Andrii Grebeniuk. Natomiast do Europe Trophy zgłoszonych jest 9 zawodników, ale w tym gronie nie ma Andrija Grebeniuka.

 

Dwa zwycięstwa SMS/Pegaz Jarosław.

Świetnie spisuje się drużyna SMS/Pegaz Jarosław w rozgrywkach II ligi podkarpacko-małopolskiej. W weekend zanotowała 2 zwycięstwa i z dorobkiem 8 punktów zajmuje 2 miejsce w tabeli. Wyjazdowe spotkanie z LZS UKS Kąkolówka zakończyło się wygraną 10:0, a sukces zapewnili: Krzysztof Marcinowski, Paweł Włodyka, Irańczyk Mohamadali Rouintanesfahani i Szymon Brud. Aż 7 z 10 pojedynków zakończyło się wynikami 3:0. W sumie bilans setów wyniósł 30-4. Z kolei w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, SMS/Pegaz pokonał po bardzo trudnym meczu Dagmas Invest Podwawelski Kraków 6:4. W singlu punkty wywalczyli: Mohamadali Rouintanesfahani 2, Krzysztof Marcinowski 1 i Szymon Brud 1, a w grze deblowej triumfowali: P. Włodyka/M. Rouintanesfahanim i K.

Marcinowski/S.Brud.(Informacja prasowa)