VI Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie

  • Wydrukuj
  • Email
  • VI Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie. 22 i 23 czerwca 2024 roku odbyła się VI Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie, koło Jarosławia – Ogólnopolskie Kwalifikacje do VII Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. To dwudniowe zawody, organizowane przez Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie. Całość poprowadził dyrektor OZHK – Marek Gibała, który nadzorował przebieg i czuwał nad organizacją. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, którego na miejscu reprezentowała Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Monika Maj-Lichończak. W sobotę rozegrano ścieżkę huculską: Kwalifikacje do Mistrzostw Polski koni huculskich. W niedzielę odbyła się próba dzielności dla młodych koni oraz konkurs zaprzęgów parokonnych – kwalifikacja do Kryształowej Kuli PZHKH. Lista laureatów: W konkursie kwalifikacyjnym startowało 36 koni, najlepsi okazali się: POKUSA-TABUN Katarzyna Hetman-Matyjasik – miejsce I OPRA Adam Malmuk – miejsce II SELEN Katarzyna Hetman-Matyjasik – miejsce III WAG-W Natalia Bielanin – miejsce IV PELUNIA Karolina Bielanin – Dyląg – miejsce V W konkursie powożenia zaprzęgami parokonnymi startowało 7 zaprzęgów, na podium znaleźli się: I miejsce Malmuk Adam / Malmuk Natalia. konie:  OPRA / SORA II miejsce Stasiowski Stanisław/ Woźnica Bartłomiej, konie: CYKUTA/SROGA III miejsce Woźnica Bartłomiej / Woźnica Agnieszkak konie: JAGODZIANKA / ROSA Z BACÓWKI Na podsumowaniu zawodów wręczono trofea i nagrody laureatom z udziałem Radnego Powiatu Jarosławskiego Józefa Szkoły, Radnego Miasta Jarosławia Wacława Szkoły, Naczelnik Wydzialu Rozwoju i Promocji Powiatu Moniki Maj-Lichończak, wójta Gminy Roźwienica Tomasza Kuda sołtysa Chorzowa Marka Rogusa, radnej Gminy Roźwienica Agnieszki Motyki. Przygotowanie techniczne zawodów to zasługa gospodarzy wydarzenia – Iwony i Bogdana Malców, którzy po raz kolejny włożyli wysiłek i serce w organizację. Bogdan Malec z rodziną prowadzi Hodowlę Konia Huculskiego i Kuca Szetlanda w Chorzowie. Współorganizatorami byli: Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzowie.
  • Galeria

22 i 23 czerwca 2024 roku odbyła się VI Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie, koło Jarosławia – Ogólnopolskie Kwalifikacje do VII Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. To dwudniowe zawody, organizowane przez Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie. Całość poprowadził dyrektor OZHK – Marek Gibała, który nadzorował przebieg i czuwał nad organizacją. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, którego na miejscu reprezentowała Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Monika Maj-Lichończak.

W sobotę rozegrano ścieżkę huculską: Kwalifikacje do Mistrzostw Polski koni huculskich. W niedzielę odbyła się próba dzielności dla młodych koni oraz konkurs zaprzęgów parokonnych – kwalifikacja do Kryształowej Kuli PZHKH.

Lista laureatów:

W konkursie kwalifikacyjnym startowało 36 koni, najlepsi okazali się:

POKUSA-TABUN Katarzyna Hetman-Matyjasik – miejsce I

OPRA Adam Malmuk – miejsce II

SELEN Katarzyna Hetman-Matyjasik – miejsce III

WAG-W Natalia Bielanin – miejsce IV

PELUNIA Karolina Bielanin – Dyląg – miejsce V

W konkursie powożenia zaprzęgami parokonnymi startowało 7 zaprzęgów, na podium znaleźli się:

I miejsce Malmuk Adam / Malmuk Natalia. konie:  OPRA / SORA

II miejsce Stasiowski Stanisław/ Woźnica Bartłomiej, konie: CYKUTA/SROGA

III miejsce Woźnica Bartłomiej / Woźnica Agnieszkak konie: JAGODZIANKA / ROSA Z BACÓWKI

Na podsumowaniu zawodów wręczono trofea i nagrody laureatom z udziałem Radnego Powiatu Jarosławskiego Józefa Szkoły, Radnego Miasta Jarosławia Wacława Szkoły, Naczelnik Wydzialu Rozwoju i Promocji Powiatu Moniki Maj-Lichończak, wójta Gminy Roźwienica Tomasza Kuda sołtysa Chorzowa Marka Rogusa, radnej Gminy Roźwienica Agnieszki Motyki.

Przygotowanie techniczne zawodów to zasługa gospodarzy wydarzenia – Iwony i Bogdana Malców, którzy po raz kolejny włożyli wysiłek i serce w organizację. Bogdan Malec z rodziną prowadzi Hodowlę Konia Huculskiego i Kuca Szetlanda w Chorzowie. Współorganizatorami byli: Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzowie.