"Cukrzyca - nie boli, zabija!" - podsumowanie

  • Wydrukuj
  • Email
  • "Cukrzyca - nie boli, zabija!" - podsumowanie. Październik upłynął pod znakiem realizacji bezpłatnego programu przesiewowego badania cukrzycy "Cukrzyca - nie boli, zabija!". Został on zorganizowany ze środków Powiatu Jarosławskiego, pod osobistym patronatem Starosty Tadeusza Chrzana. W tym tygodniu dokonano podsumowania projektu. Objęto nim 3200 mieszkańców powiatu, z czego u 320 (10%) zdiagnozowano podwyższony poziom cukru i skierowano na dalsze badania. Specjaliści z Centrum Opieki Medycznej, współorganizatora kampanii, trafili do wszystkich 9 gmin. Punkty badań były także zorganizowane w samym Jarosławiu. Projekt był realizowany w dwie kolejne soboty października w mieście (tu cieszył się największym powodzeniem) i w każdą niedzielę (w gminach), tak by trafić do jak największej liczby osób. Oprócz samych badań prowadzona była akcja informacyjna, w której korzystano ze specjalnie opracowanych ulotek i plakatów zachęcających do udziału w programie. Współpracowano także z mediami. Ze względu na duży sukces, podobne akcje planowane są w przyszłości. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/249-cukrzyca_podsumowanie#sigProId1cb693c5d2

Październik upłynął pod znakiem realizacji bezpłatnego programu przesiewowego badania cukrzycy "Cukrzyca - nie boli, zabija!". Został on zorganizowany ze środków Powiatu Jarosławskiego, pod osobistym patronatem Starosty Tadeusza Chrzana. W tym tygodniu dokonano podsumowania projektu.

Objęto nim 3200 mieszkańców powiatu, z czego u 320 (10%) zdiagnozowano podwyższony poziom cukru i skierowano na dalsze badania. Specjaliści z Centrum Opieki Medycznej, współorganizatora kampanii, trafili do wszystkich 9 gmin. Punkty badań były także zorganizowane w samym Jarosławiu. Projekt był realizowany w dwie kolejne soboty października w mieście (tu cieszył się największym powodzeniem) i w każdą niedzielę (w gminach), tak by trafić do jak największej liczby osób. Oprócz samych badań prowadzona była akcja informacyjna, w której korzystano ze specjalnie opracowanych ulotek i plakatów zachęcających do udziału w programie. Współpracowano także z mediami. Ze względu na duży sukces, podobne akcje planowane są w przyszłości.