I Konfrontacje Artystyczne

  • Wydrukuj
  • Email
  • I Konfrontacje Artystyczne. W ubiegły czwartek odbył się finał I Konfrontacji Artystycznych szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku konkurs realizowany był pod hasłem Barwy Patriotyzmu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Tadeusz Chrzan – Starosta Jarosławski. Przegląd odbył się w następujących kategoriach : plastyka, multimedia, teatr, poezja, muzyka oraz taniec. Konfrontacje artystyczne podzielone zostały na dwa etapy. Pierwsze przesłuchania miały miejsce 21-22.10.2010 r. w Powiatowym Ognisku Baletowym. W trakcie spotkania powołane jury wybrało finalistów, którzy 4 listopada wzięli udział w wielkim finale. Należy zaznaczyć, ze oceniający stanęli przed trudnym wyborem, gdyż inscenizacje prezentowane przez uczniów przygotowane były na wysokim poziomie. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody od Starosty Jarosławskiego. Ponadto każda ze szkół otrzymała nagrody pieniężne, jako wyróżnienie za trud włożony w przygotowanie ciekawych i wzruszających programów artystycznych. W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyli: władze Powiatu ze starostą Tadeuszem Chrzanem i wicestarostą Jackiem Stańdą, dyrektorzy i nauczyciele. Finał prowadziła Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego - Lucyna Paulo. Konkurs, który powstał z inicjatywy Tadeusza Chrzana ma na celu kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży z naszego powiatu. Ponadto Barwy Patriotyzmu to doskonały sposób, aby uczniowie z różnych szkół mogli wymienić się doświadczeniem oraz poglądami związanymi z wychowaniem  patriotycznym. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: Plastyka – Adam Buryło – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu Multimedia – Zespół Teatralny „GEO” – Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu Teatr – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu Poezja – Monika Siara – I Liceum Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Jarosławiu Muzyka – Emmanuel Orlewicz – Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu Taniec – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu fot. Ewelina Wojtuś View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/254-i-konfrontacje-artystyczne#sigProId270a64f06b

W ubiegły czwartek odbył się finał I Konfrontacji Artystycznych szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku konkurs realizowany był pod hasłem Barwy Patriotyzmu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Tadeusz Chrzan – Starosta Jarosławski. Przegląd odbył się w następujących kategoriach : plastyka, multimedia, teatr, poezja, muzyka oraz taniec.

Konfrontacje artystyczne podzielone zostały na dwa etapy. Pierwsze przesłuchania miały miejsce 21-22.10.2010 r. w Powiatowym Ognisku Baletowym. W trakcie spotkania powołane jury wybrało finalistów, którzy 4 listopada wzięli udział w wielkim finale. Należy zaznaczyć, ze oceniający stanęli przed trudnym wyborem, gdyż inscenizacje prezentowane przez uczniów przygotowane były na wysokim poziomie. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody od Starosty Jarosławskiego. Ponadto każda ze szkół otrzymała nagrody pieniężne, jako wyróżnienie za trud włożony w przygotowanie ciekawych i wzruszających programów artystycznych.

W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyli: władze Powiatu ze starostą Tadeuszem Chrzanem i wicestarostą Jackiem Stańdą, dyrektorzy i nauczyciele. Finał prowadziła Naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego - Lucyna Paulo.

Konkurs, który powstał z inicjatywy Tadeusza Chrzana ma na celu kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży z naszego powiatu. Ponadto Barwy Patriotyzmu to doskonały sposób, aby uczniowie z różnych szkół mogli wymienić się doświadczeniem oraz poglądami związanymi z wychowaniem  patriotycznym.

W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli:

Plastyka – Adam Buryło – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Multimedia – Zespół Teatralny „GEO” – Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu

Teatr – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu

Poezja – Monika Siara – I Liceum Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Jarosławiu

Muzyka – Emmanuel Orlewicz – Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Taniec – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu