DZIEDZICTWO – PAMIĘĆ – TOŻSAMOŚĆ

• DZIEDZICTWO – PAMIĘĆ – TOŻSAMOŚĆ. Do 31 marca organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do udziału w II Kongresie Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego DZIEDZICTWO – PAMIĘĆ – TOŻSAMOŚĆ, który odbędzie się 19 maja na Uniwersytecie Rzeszowskim. W przedsięwzięciu udział wezmą stowarzyszenia regionalne z całego Podkarpacia. Kongres będzie okazją do zaprezentowania prowadzonej przez nie działalności, której celem jest ochrona dziedzictwa kulturalnego i historycznego „Małych Ojczyzn”, edukacja historyczna, aktywizacja społeczności lokalnych, kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie samorządów w promocji regionu.  W spotkaniu udział wezmą także grupy rekonstrukcyjne, eksploratorskie i prywatni kolekcjonerzy. Głównym celem kongresu  będzie stworzenie możliwości wymiany doświadczeń wśród uczestników oraz nabycia wiedzy i kompetencji z zakresu praw autorskich, praw wydawniczych, metodologii prowadzenia badań historycznych, źródeł pozyskiwania funduszy na działalność statutową. Ponadto będzie on okazją do promocji dziedzictwa historyczno-kulturowego Podkarpacia oraz zwrócenia uwagi na pamięć historyczną, jako podstawę kształtowania postaw patriotycznych i istotny łącznik przeszłości z współczesnością. W załącznikach znajduje się szersza informacja oraz formularz, który należy przesłać na  adres e-mail i pocztowy w terminie do 31 marca 2016 r.: kongres.stowarzyszen2015@vp.pl , prof. nadzw. dr hab.  Wacław Wierzbieniec – przewodniczący Kongresu Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego, Instytut Historii  Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. Rejtana 16 „c”,  35-959 Rzeszów. Organizatorzy: Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tyczyńskiej, Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Rzeszowie, czasopismo „Podkarpacka Historia”, Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Regionalne Towarzystwo Naukowe w Przeworsku, Towarzystwo Miłośników Ziemi Błażowskiej, Muzeum Regionalne w Lubeni z siedzibą w Sołonce, Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej „Ślad”, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego, Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej „Leliwa”.

W załącznikach znajduje się szersza informacja oraz formularz, który należy przesłać na  adres e-mail i pocztowy w terminie do 31 marca 2016 r.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , prof. nadzw. dr hab.  Wacław Wierzbieniec – przewodniczący Kongresu Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego, Instytut Historii  Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. Rejtana 16 „c”,  35-959 Rzeszów.

Załączniki do pobrania

KARTA_UCZESTNICTWA.docplik w formacie .DOC (294 Pobrań)