Ożywienie społeczno-gospodarcze, druga odsłona.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Ożywienie społeczno-gospodarcze, druga odsłona.. Już po raz drugi spotkali się uczestnicy projektu Promocji Partnerstwa Lokalnego. Podobnie, jak na pierwszym spotkaniu w konferencji uczestniczyło ponad 200 gości. „Partnerstwo Lokalne na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie jarosławskim” to inicjatywa Tadeusza Chrzana, Starosty Jarosławskiego, zaś organizatorami są Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu i Starostwo Powiatowe. Konferencja odbyła się 6 września w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej. Tym razem w programie była prezentacja diagnozy składników środowiska społeczno-gospodarczego w powiecie jarosławskim. Była m.in. mowa o zadaniach realizowanych dla rozwoju gminy i przedsiębiorczości na przykładzie Pruchnika i Laszek. Swoje wystąpienie dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy miał Jan Wygnaniec, dyrektor PUP. Istotnym elementem były warsztaty wypracowujące informacje o dostępności do kapitału w powiecie jarosławskim: samorządu biznesu i organizacji pozarządowych, infrastrukturze gospodarczej i społecznej czy kapitale ludzkim oraz jakości życia. I tym razem spotkanie prowadziła Jadwiga Olszowska-Urban, certyfikowany trener partnerstwa lokalnego Departamentu Pracy USA, krajowy koordynator Polsko-Amerykańskiego Programu Partnerstwa Lokalnego w Polsce 2002 – 2004 oraz ekspert Programu Partnerstwa Lokalnego na terenie Polski 2000 – 2016. Przypomnijmy, że głównym celem Partnerstwa Lokalnego jest bezpośrednie spotkanie liderów lokalnych środowisk i wspólna praca nad projektami aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz lokalnego ożywienia gospodarczego. Jest to także możliwość wypracowania skutecznego kanału komunikacyjnego, dającego lepszy przepływ informacji o potrzebach i możliwościach m.in. w zakresie potrzeb rynku pracy czy potencjału miejscowego kapitału ludzkiego. Partnerstwo Lokalne to także budowanie wspólnoty, społeczeństwa obywatelskiego oraz wypracowanie więzi między różnymi sektorami w powiecie jarosławskim. Partnerami Powiatu Jarosławskiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Partnerstwie są: PWSTE, Gmina Miejska Jarosław, Gmina Miejska Radymno, Gmina Pruchnik, Gmina Laszki, Gmina Pawłosiów, Gmina Radymno, Gmina Rokietnica. Kolejne spotkanie planowane jest 11 października. Szczegółowe informacje w Powiatowym Urzędzie Pracy. zdj. Marcin Pecel, Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/3166-ozywienie-spoleczno-gospodarcze-druga-odslona#sigProId73cceaebc7

Już po raz drugi spotkali się uczestnicy projektu Promocji Partnerstwa Lokalnego. Podobnie, jak na pierwszym spotkaniu w konferencji uczestniczyło ponad 200 gości. „Partnerstwo Lokalne na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie jarosławskim” to inicjatywa Tadeusza Chrzana, Starosty Jarosławskiego, zaś organizatorami są Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu i Starostwo Powiatowe.

Konferencja odbyła się 6 września w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej. Tym razem w programie była prezentacja diagnozy składników środowiska społeczno-gospodarczego w powiecie jarosławskim. Była m.in. mowa o zadaniach realizowanych dla rozwoju gminy i przedsiębiorczości na przykładzie Pruchnika i Laszek. Swoje wystąpienie dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy miał Jan Wygnaniec, dyrektor PUP. Istotnym elementem były warsztaty wypracowujące informacje o dostępności do kapitału w powiecie jarosławskim: samorządu biznesu i organizacji pozarządowych, infrastrukturze gospodarczej i społecznej czy kapitale ludzkim oraz jakości życia.

I tym razem spotkanie prowadziła Jadwiga Olszowska-Urban, certyfikowany trener partnerstwa lokalnego Departamentu Pracy USA, krajowy koordynator Polsko-Amerykańskiego Programu Partnerstwa Lokalnego w Polsce 2002 – 2004 oraz ekspert Programu Partnerstwa Lokalnego na terenie Polski 2000 – 2016.

Przypomnijmy, że głównym celem Partnerstwa Lokalnego jest bezpośrednie spotkanie liderów lokalnych środowisk i wspólna praca nad projektami aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz lokalnego ożywienia gospodarczego. Jest to także możliwość wypracowania skutecznego kanału komunikacyjnego, dającego lepszy przepływ informacji o potrzebach i możliwościach m.in. w zakresie potrzeb rynku pracy czy potencjału miejscowego kapitału ludzkiego. Partnerstwo Lokalne to także budowanie wspólnoty, społeczeństwa obywatelskiego oraz wypracowanie więzi między różnymi sektorami w powiecie jarosławskim.

Partnerami Powiatu Jarosławskiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Partnerstwie są: PWSTE, Gmina Miejska Jarosław, Gmina Miejska Radymno, Gmina Pruchnik, Gmina Laszki, Gmina Pawłosiów, Gmina Radymno, Gmina Rokietnica.

Kolejne spotkanie planowane jest 11 października. Szczegółowe informacje w Powiatowym Urzędzie Pracy.

zdj. Marcin Pecel, Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu