Wizyta gości z Kociewia

  • Wydrukuj
  • Email
  • Wizyta gości z Kociewia. Powiat Jarosławski odwiedziła delegacja ze Świecia (woj. kujawsko-pomorskie, Kociewie). Gości z tego partnerskiego powiatu - na czele ze starostą Franciszkiem Koszowskim - interesowały głównie kwestie związane z edukacją zawodową na przykładzie Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących oraz funkcjonowanie jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Odwiedzili także placówki prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Obydwa powiaty umowę o partnerstwie podpisały w kwietniu tego roku. Od tego czasu udało się już zapromować markę „Smaki Ziemi Jarosławskiej” podczas Festiwalu Smaków w Grucznie, jednej z największych tego typu imprez w północnej części Polski. W tym roku planowana jest jeszcze wymiana uczniów pomiędzy Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi, które funkcjonują w obydwu powiatach. Więcej informacji o Świeciu i powiecie świeckim, położonych w województwie kujawsko-pomorskim, w części regionu zwanego Kociewiem znajdą Państwo na stronie https://www.csw.pl/ Zapraszamy! View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/3802-wizyta-gosci-z-kociewia#sigProId89df839055

Powiat Jarosławski odwiedziła delegacja ze Świecia (woj. kujawsko-pomorskie, Kociewie). Gości z tego partnerskiego powiatu - na czele ze starostą Franciszkiem Koszowskim - interesowały głównie kwestie związane z edukacją zawodową na przykładzie Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących oraz funkcjonowanie jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Odwiedzili także placówki prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

Obydwa powiaty umowę o partnerstwie podpisały w kwietniu tego roku. Od tego czasu udało się już zapromować markę „Smaki Ziemi Jarosławskiej” podczas Festiwalu Smaków w Grucznie, jednej z największych tego typu imprez w północnej części Polski. W tym roku planowana jest jeszcze wymiana uczniów pomiędzy Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi, które funkcjonują w obydwu powiatach.

Więcej informacji o Świeciu i powiecie świeckim, położonych w województwie kujawsko-pomorskim, w części regionu zwanego Kociewiem znajdą Państwo na stronie https://www.csw.pl/ Zapraszamy!