Likwidacja barier

  • Wydrukuj
  • Email
  • Likwidacja barier. Dwa nowe autobusy do przewozu osób z niepełnosprawnościami, to efekt realizacji przez Powiat Jarosławski „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, finansowanego z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotyczy on m.in. likwidacji barier transportowych. Samochody trafiły do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, które codziennie dowozi 193. dzieci, młodzieży i osób dorosłych do placówek Stowarzyszenia oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z terenu pięciu powiatów i 21 gmin. - Zakupiono dwa 18 osobowe autobusy z platformami najazdowymi dla wózków inwalidzkich z możliwością demontażu siedzeń na rzecz wózka inwalidzkiego - poinformował Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. - Dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło 221.600,00 zł. Wysokość środków własnych PSONI Koło w Jarosławiu to 110.800,00 zł. Przekazanie i poświęcenie nowych busów miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia, 26 stycznia. W uroczystości wzięli udział: Lucyna Paulo, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Maciej Szymański, dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON w Rzeszowie, członkowie Zarządu Koła PSONI w Jarosławiu z przewodniczącym Mariuszem Mitusiem na czele oraz uczniowie, uczestnicy i pracownicy Stowarzyszenia. Poświęcenia dokonał archiprezbiter jarosławski, ks. Andrzej Surowiec. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/4042-likwidacja-barier#sigProId0bc125bf14

Dwa nowe autobusy do przewozu osób z niepełnosprawnościami, to efekt realizacji przez Powiat Jarosławski „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, finansowanego z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotyczy on m.in. likwidacji barier transportowych. Samochody trafiły do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, które codziennie dowozi 193. dzieci, młodzieży i osób dorosłych do placówek Stowarzyszenia oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z terenu pięciu powiatów i 21 gmin.

- Zakupiono dwa 18 osobowe autobusy z platformami najazdowymi dla wózków inwalidzkich z możliwością demontażu siedzeń na rzecz wózka inwalidzkiego - poinformował Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. - Dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło 221.600,00 zł. Wysokość środków własnych PSONI Koło w Jarosławiu to 110.800,00 zł.

Przekazanie i poświęcenie nowych busów miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia, 26 stycznia. W uroczystości wzięli udział: Lucyna Paulo, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Maciej Szymański, dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON w Rzeszowie, członkowie Zarządu Koła PSONI w Jarosławiu z przewodniczącym Mariuszem Mitusiem na czele oraz uczniowie, uczestnicy i pracownicy Stowarzyszenia. Poświęcenia dokonał archiprezbiter jarosławski, ks. Andrzej Surowiec.