Powiat Jarosławski wyda kolejne miliony na scalenia

  • Wydrukuj
  • Email
  • Powiat Jarosławski wyda kolejne miliony na scalenia. 20 mln złotych. Tyle trafi na kolejne scalenia w powiecie jarosławskim. Umowę podpisano 7 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z udziałem marszałka Władysława Ortyla i członka Zarządu Województwa Piotra Pilcha. Tym razem prace scaleniowe obejmą wioski Jankowice, Rzeplin i Boratyn. Prowadzone u nas scalenia są jednymi z największych w Polsce, o ile nie największymi. Do tej pory na Podkarpaciu zostały przeprowadzone dwa nabory dotyczące scaleń. W pierwszym, który odbył się w 2016 roku, podpisano 12 umów z 6 powiatami: jarosławskim, przeworskim, leżajskim, przemyskim, rzeszowskim i mieleckim na łączną kwotę ponad 137 mln złotych. - Wówczas do powiatu jarosławskiego na scalenia trafiło blisko 34 mln złotych, które zostały rozdysponowane na dwa zadania "Scalanie gruntów położonych w obszarze miasta Pruchnik" oraz „Scalanie gruntów położonych w obszarze wsi Jodłówka, gm. Pruchnik" - wyjaśnia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Z kolei w tegorocznym drugim naborze podpisanych zostało 5 umów z trzema powiatami: jarosławskim, przemyskim i rzeszowskim. Łącznie na scalenia gruntów w powiecie jarosławskim w ostatnich dwóch latach trafiło zatem bez mała 54 mln złotych. Uzyskane pieniądze powiaty - beneficjenci unijnych środków na scalenia - będą mogły wykorzystać zarówno na prace scaleniowe jak i na zagospodarowanie poscaleniowe. Zdj. Adam Cyło (gospodarkapodkarpacka.pl) Dziękujemy! View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/4292-powiat-jaroslawski-wyda-kolejne-miliony-na-scalenia#sigProIdad453d8bc7
Fot. Daniel Kozik Biuro Prasowe UMWP w Rzeszowie

20 mln złotych. Tyle trafi na kolejne scalenia w powiecie jarosławskim. Umowę podpisano 7 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z udziałem marszałka Władysława Ortyla i członka Zarządu Województwa Piotra Pilcha. Tym razem prace scaleniowe obejmą wioski Jankowice, Rzeplin i Boratyn. Prowadzone u nas scalenia są jednymi z największych w Polsce, o ile nie największymi.

Do tej pory na Podkarpaciu zostały przeprowadzone dwa nabory dotyczące scaleń. W pierwszym, który odbył się w 2016 roku, podpisano 12 umów z 6 powiatami: jarosławskim, przeworskim, leżajskim, przemyskim, rzeszowskim i mieleckim na łączną kwotę ponad 137 mln złotych. - Wówczas do powiatu jarosławskiego na scalenia trafiło blisko 34 mln złotych, które zostały rozdysponowane na dwa zadania "Scalanie gruntów położonych w obszarze miasta Pruchnik" oraz „Scalanie gruntów położonych w obszarze wsi Jodłówka, gm. Pruchnik" - wyjaśnia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Z kolei w tegorocznym drugim naborze podpisanych zostało 5 umów z trzema powiatami: jarosławskim, przemyskim i rzeszowskim. Łącznie na scalenia gruntów w powiecie jarosławskim w ostatnich dwóch latach trafiło zatem bez mała 54 mln złotych. Uzyskane pieniądze powiaty - beneficjenci unijnych środków na scalenia - będą mogły wykorzystać zarówno na prace scaleniowe jak i na zagospodarowanie poscaleniowe.

Zdj. Adam Cyło (gospodarkapodkarpacka.pl) Dziękujemy!