Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu z nową karetką transportową

  • Wydrukuj
  • Email
  • Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu z nową karetką transportową. Karetka do transportu międzyszpitalnego, to nowy zakup jarosławskiej placówki, sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Pojazd posiada najnowocześniejsze udogodnienia, może przewozić do trzech pacjentów jednocześnie. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 160 tys zł. Warto przy okazji dodać, że jarosławski szpital w roku bieżącym dokonał zakupów niezbędnych sprzętów na kwotę ponad 5,8 mln złotych. - Dzięki karetce, wyposażonej m.in. w fotel przeznaczony dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, instalację tlenu medycznego, klimatyzację, przewóz stał się bardziej komfortowy i bezpieczniejszy zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego – opowiada o nowym zakupie COM starosta Tadeusz Chrzan.  Jest to o tyle ważne, że transporty między  szpitalne odbywają się niejednokrotnie na znacznych dystansach. Dodatkowo, karetka wyposażona jest w specjalistyczne nosze, odpowiednie do przewozu dzieci. - Karetka do przewozu międzyszpitalnego, z oznaczeniem „T”, jest czwartą tego typu w taborze naszego szpitala. Jej zakup to wychodzenie naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, chęć świadczenia pomocy na jak najwyższym poziomie - podkreśla dyrektor COM w Jarosławiu Stanisław Krasny. Nowoczesna karetka to niejedyne udogodnienie, o jakie bogatszy stał się w ostatnim czasie jarosławski szpital. W związku z rozbudową szpitala, zakupiono m.in.  elektryczne, łatwo sterowalne wózki jezdne ze wspomaganiem, które są bezpieczne zarówno dla pacjentów, jak i personelu czy materac próżniowy, będący wyposażeniem sali operacyjnej. W najbliższym czasie zakończy się także kolejna inwestycja szpitala, jaką jest oddanie do użytku agregatu prądotwórczego, który zabezpieczy stały dostęp do energii elektrycznej w razie awarii. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/4572-centrum-opieki-medycznej-w-jaroslawiu-z-nowa-karetka-transportowa#sigProId22fb33a58e

Karetka do transportu międzyszpitalnego, to nowy zakup jarosławskiej placówki, sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Pojazd posiada najnowocześniejsze udogodnienia, może przewozić do trzech pacjentów jednocześnie. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 160 tys zł. Warto przy okazji dodać, że jarosławski szpital w roku bieżącym dokonał zakupów niezbędnych sprzętów na kwotę ponad 5,8 mln złotych.

- Dzięki karetce, wyposażonej m.in. w fotel przeznaczony dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, instalację tlenu medycznego, klimatyzację, przewóz stał się bardziej komfortowy i bezpieczniejszy zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego – opowiada o nowym zakupie COM starosta Tadeusz Chrzan.  Jest to o tyle ważne, że transporty między  szpitalne odbywają się niejednokrotnie na znacznych dystansach. Dodatkowo, karetka wyposażona jest w specjalistyczne nosze, odpowiednie do przewozu dzieci.

- Karetka do przewozu międzyszpitalnego, z oznaczeniem „T”, jest czwartą tego typu w taborze naszego szpitala. Jej zakup to wychodzenie naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, chęć świadczenia pomocy na jak najwyższym poziomie - podkreśla dyrektor COM w Jarosławiu Stanisław Krasny.

Nowoczesna karetka to niejedyne udogodnienie, o jakie bogatszy stał się w ostatnim czasie jarosławski szpital. W związku z rozbudową szpitala, zakupiono m.in.  elektryczne, łatwo sterowalne wózki jezdne ze wspomaganiem, które są bezpieczne zarówno dla pacjentów, jak i personelu czy materac próżniowy, będący wyposażeniem sali operacyjnej.

W najbliższym czasie zakończy się także kolejna inwestycja szpitala, jaką jest oddanie do użytku agregatu prądotwórczego, który zabezpieczy stały dostęp do energii elektrycznej w razie awarii.