Puchar Polski w kickboxingu gościł w Jarosławiu

• Puchar Polski w kickboxingu gościł w Jarosławiu. W dniach 20-22.09. 2019 r. Klub Sportów Walki Sokół Jarosław oraz Burmistrz miasta Jarosławia byli organizatorami Pucharu Polski w kickboxingu dla juniorów i seniorów w formule low kick. Patronem honorowym turnieju był starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Jarosław gościł 88 zawodników zrzeszonych w 38 klubach licencjonowanych przez Polski Związek Kickboxingu. Wsród reprezentantów gospodarzy znaleźli się Aleksandra Zalewska (-44kg, junior młodszy), Mateusz Frankiewicz (-63,5kg, junior młodszy), Jakub Konieczny (-60kg, senior), Jakub Ogryzek (-63,5kg, senior) oraz rozpoznawalny w lokalnym środowisku Tomasz Kolcun (+91kg, senior). Rywalizacja rozłożona była na sobotę i niedzielę, gdzie sobota przeznaczona była na pojedynki eliminacyjne i półfinałowe, natomiast niedziela była dniem finałów. I właśnie w niedzielę kulminacją rywalizacji w turnieju była uroczysta Gala Finałowa, na której organizatorzy zaprezentowali 12 wybranych pojedynków w oprawie świateł i muzyki. Trzeba wspomnieć, że główny punkt zawodów – gala finałowa, była możliwa dzięki wsparciu sponsorów, Dawida Zenko z Afla Recycling, Grupy Eurobud, Er-tel, Total Active Fitness Club, ActivShop, Centrum Ratownictwa Medycznego, Guard Team, Elbud Budowa, Hotel Jarosław, Promoroom, Czarny Rycerz, Lecznicy dla zwierząt Us-Wet oraz Starosty Jarosławskiego – Tadeusza Chrzana, a także wielu osób, które własnoręcznie wsparły to wydarzenie. Wśród gospodarzy najlepiej wypadł młody zawodnik klubu – Mateusz Frankiewicz, wygrywając swój pojedynek i zdobywając Puchar Polski. Nieco gorzej zaprezentowali się pozostali zawodnicy klubu. Jakub Ogryzek po 2 walkach eliminacyjnych i bardzo wyrównanym finale wywalczył srebro. Podobnie Jakub Konieczny, który wraca po ponad rocznej kontuzji, przegrał swój finał i wywalczył srebrny medal. Z kolei Ola po dobrym początku walki otrzymała mocny cios i z powodu kontuzji musiała oddać zwycięstwo swojej rywalce z Oświęcimia. Natomiast Tomasz Kolcun po wygranym sobotnim, pojedynku półfinałowym, ze względu na kontuzje nie podjął walki finałowej i oddał Puchar koledze z Warszawy, zostawiając sobie srebrny medal. Podsumowując jarosławski klub został sklasyfikowany na 3 pozycji wśród uczestników tej imprezy, co jest bardzo dobrym wynikiem, a gala finałowa była świetną prezentacją zawodników i dyscypliny dla szerokiej publiczności. Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): organizator zawodów.

Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): organizator zawodów.