Karpackie smaki

• Karpackie smaki. Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu gościł w tym tygodniu partnerów z Użgorodu (Ukraina) - uczestników projektu „Karpackie smaki na granicy dwóch kultur”. Rozpoczęto w ten sposób wspólną przygodę z kuchnią karpacką. W ciągu pięciu dni 36 użgorodzkich i jarosławskich uczniów wzięło udział w spotkaniach, warsztatach i wycieczkach. A początek tej przygody, to partnerstwo zawarte pomiędzy Powiatem Jarosławskim i Rejonem Użgorodzkim na Zakarpaciu. W ramach wizyty zrealizowano m.in. warsztaty „Nasze kulinarne dziedzictwo – smak regionu Przedkarpacia”. Szczególnie serdeczne podziękowania należą się tutaj Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Korzenicy za przygotowanie menu i poprowadzenie warsztatów. Obecni byli także zacni goście: Zofia Kasperek z Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Jerzy Borcz dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Rzeszowie, Damian Przedzieńkowski kierownik Wydziału Rynków Rolnych OT KOWR w Rzeszowie, którzy pomogli przy organizacji warsztatów. Samorząd powiatowy i starostwo powiatowe reprezentowali z kolei wicestarosta Mariusz Trojak oraz naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego Elżbieta Pazyniak. Rezultatami spotkania były smakowite potrawy wykonane wg tradycyjnych receptur z wykorzystaniem regionalnych surowców. Było pysznie. Tekst i zdj. na podstawie informacji prasowej ZSSChiO w Jarosławiu.

Tekst i zdj. na podstawie informacji prasowej ZSSChiO w Jarosławiu.