Muzyka operowa na najwyższym poziomie!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Muzyka operowa na najwyższym poziomie!. Od 27 września, przez trzy dni w Jarosławiu gościł Muzyczny Festiwal im. Jana Kusiewicza. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu "Starosta Jarosławski zaprasza" a odbyło się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Dyrektorem Artystycznym i Programowym festiwalu był Jacek Ścibor. Jan Kusiewicz to wybitny polski artysta urodzony w 1921 r. w Rzeplinie, a więc związany swoimi korzeniami z ziemią jarosławską. - Był znakomitym śpiewakiem, jednym z najpiękniejszych głosów tenorowych. Był mistrzem bel canta, niekoronowanym królem oper włoskich. Świetnie też czuł się w operach Stanisława Moniuszki. Dlatego postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie muzyczne, poświęcone jego pamięci właśnie w Jarosławiu – tak o idei powstania festiwalu mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. W programie festiwalu były Wieczory z muzyką, Mistrzowskie Lekcje Śpiewu prowadzone przez prof. Piotra Kusiewicza (syna Jana Kusiewicza). Festiwal to także Poranek Muzyczny dla dzieci – „Chopin, Moniuszko i inne chłopaki, czyli nasza kadra artystyczna” w wykonaniu Mobilnej Filharmonii. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5155-muzyka-operowa-na-najwyzszym-poziomie#sigProId345c1c1c0f

Od 27 września, przez trzy dni w Jarosławiu gościł Muzyczny Festiwal im. Jana Kusiewicza. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu "Starosta Jarosławski zaprasza" a odbyło się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Dyrektorem Artystycznym i Programowym festiwalu był Jacek Ścibor.

Jan Kusiewicz to wybitny polski artysta urodzony w 1921 r. w Rzeplinie, a więc związany swoimi korzeniami z ziemią jarosławską. - Był znakomitym śpiewakiem, jednym z najpiękniejszych głosów tenorowych. Był mistrzem bel canta, niekoronowanym królem oper włoskich. Świetnie też czuł się w operach Stanisława Moniuszki. Dlatego postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie muzyczne, poświęcone jego pamięci właśnie w Jarosławiu – tak o idei powstania festiwalu mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

W programie festiwalu były Wieczory z muzyką, Mistrzowskie Lekcje Śpiewu prowadzone przez prof. Piotra Kusiewicza (syna Jana Kusiewicza). Festiwal to także Poranek Muzyczny dla dzieci – „Chopin, Moniuszko i inne chłopaki, czyli nasza kadra artystyczna” w wykonaniu Mobilnej Filharmonii.