Powiat Jarosławski pozyskał kolejne pieniądze na drogi

• Powiat Jarosławski pozyskał kolejne pieniądze na drogi. Trzy kolejne wnioski złożone przez samorząd powiatowy do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych uzyskały akceptację. Wartość prac oceniana jest na około 7,5 mln złotych. W roku 2019 Powiat Jarosławski pozyskał w ten sposób pieniądze na realizację pięciu inwestycji drogowych o łącznej wartości 14 mln złotych, z kilkudziesięcioprocentowym dofinansowaniem. Wnioski obejmują rozbudowę dróg powiatowych wraz z budową małego ronda w Wiązownicy (4,4 mln złotych), przebudowę drogi Makowisko – Bobrówka (1,6 mln zł) oraz przebudowę ul. Kolejowej w Radymnie (1,3 mln zł). Prace rozpoczną się w przyszłym roku. - Wysokość dofinansowania, która otrzymamy wynosi od 50% do 80% całości prac i zostanie ostatecznie ustalona przez ministerstwo infrastruktury – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot – Warto podkreślić, że po raz kolejny nasze wnioski zostały pozytywnie ocenione i to jest bardzo dobra wiadomość, bo dotyczą istotnych inwestycji drogowych – dodaje starosta Kłopot. W roku 2019 Powiat Jarosławski oprócz wymienionych wyżej inwestycji dostał pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych także na przebudowę drogi Sośnica – Zadąbrowie (początek prac w przyszłym roku) oraz zakończoną już przebudowę mostu w Surmaczówce.