Złota, Srebrne i Brązowa Szkoły 2020. Bardzo dobre wyniki szkół średnich z powiatu jarosławskiego w rankingu Perspektyw!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Złota, Srebrne i Brązowa Szkoły 2020. Bardzo dobre wyniki szkół średnich z powiatu jarosławskiego w rankingu Perspektyw!. Poznaliśmy najlepsze szkoły średnie w Polsce. Miesięcznik Perspektywy już po raz 22. opublikował coroczne zestawienie wyróżniających się szkół ponadpodstawowych. W zestawieniu sklasyfikowanych zostało 1500 najlepszych placówek – 1000 liceów i 500 techników. Tytuł Złotej Szkoły 2020 w powiecie jarosławskim osiągnęło Technikum nr 2 im. Stefana Banacha. Są także Srebrne i Brązowa Szkoły! Ranking podzielony jest na technika i licea. Głównym kryterium rankingowym są wyniki uzyskane przez uczniów na maturach, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, a także sukcesy osiągane w olimpiadach i wyniki egzaminów zawodowych. - Przede wszystkim gratuluję osiągniętych wyników. To ciężka zespołowa praca dyrekcji szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców, przy wsparciu wydziału edukacji starostwa powiatowego – tak o wynikach mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - W rankingu wyraźnie widać tendencję zwyżkową, także dzięki działaniom, które były podejmowane w ostatnich latach przez samorząd powiatowy m.in. poprzez realizowane projekty edukacyjne, na które pozyskaliśmy kilka dodatkowych milionów złotych. Wśród jarosławskich liceów najwyżej sklasyfikowane jest I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (Srebrna Szkoła 2020). Zajęło 24. miejsce na Podkarpaciu i 473. w Polsce. II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego jest sklasyfikowane na 29. miejscu na Podkarpaciu (Brązowa Szkoła 2020) i 619. miejscu w Polsce, przy czym warto dodać, że w stosunku do ubiegłego roku awansowało aż o 162 miejsca! Pośród techników w pierwszej podkarpackiej „pięćdziesiątce” sklasyfikowano cztery jarosławskie technika. Najwyżej, bo na 6. miejscu jest Technikum nr 2 im. Stefana Banacha (Złota Szkoła) oraz na bardzo wysokim, 64. miejscu w Polsce (awans o 376 miejsc!). Niewiele niżej, bo na 8. miejscu na Podkarpaciu (i 138 w Polsce, awans o ponad 362 miejsca!) jest Technikum nr 6 z ZSDGiL im. A. Witkowskiego (Srebrna Szkoła). Na 15. miejscu na Podkarpaciu sklasyfikowano Technikum nr 3 z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej (Srebrna Szkoła). Tutaj również warty dostrzeżenia jest awans w klasyfikacji ogólnopolskiej, tym razem o 30 miejsc. Na 33. miejscu w naszym regionie uplasowało się Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie – Skłodowskiej. - To bardzo dobry prognostyk dla rodziców i absolwentów szkół podstawowych, którzy szukają markowych szkół średnich. Zachęcam zatem do naszych placówek, bo wszystkie mają wysoki poziom, nie tylko młodzież z powiatu jarosławskiego, ale także sąsiednich powiatów – podsumowuje starosta Stanisław Kłopot.

Poznaliśmy najlepsze szkoły średnie w Polsce. Miesięcznik Perspektywy już po raz 22. opublikował coroczne zestawienie wyróżniających się szkół ponadpodstawowych. W zestawieniu sklasyfikowanych zostało 1500 najlepszych placówek – 1000 liceów i 500 techników. Tytuł Złotej Szkoły 2020 w powiecie jarosławskim osiągnęło Technikum nr 2 im. Stefana Banacha. Są także Srebrne i Brązowa Szkoły!

Ranking podzielony jest na technika i licea. Głównym kryterium rankingowym są wyniki uzyskane przez uczniów na maturach, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, a także sukcesy osiągane w olimpiadach i wyniki egzaminów zawodowych.

- Przede wszystkim gratuluję osiągniętych wyników. To ciężka zespołowa praca dyrekcji szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców, przy wsparciu wydziału edukacji starostwa powiatowego – tak o wynikach mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - W rankingu wyraźnie widać tendencję zwyżkową, także dzięki działaniom, które były podejmowane w ostatnich latach przez samorząd powiatowy m.in. poprzez realizowane projekty edukacyjne, na które pozyskaliśmy kilka dodatkowych milionów złotych.

Wśród jarosławskich liceów najwyżej sklasyfikowane jest I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (Srebrna Szkoła 2020). Zajęło 24. miejsce na Podkarpaciu i 473. w Polsce. II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego jest sklasyfikowane na 29. miejscu na Podkarpaciu (Brązowa Szkoła 2020) i 619. miejscu w Polsce, przy czym warto dodać, że w stosunku do ubiegłego roku awansowało aż o 162 miejsca!

Pośród techników w pierwszej podkarpackiej „pięćdziesiątce” sklasyfikowano cztery jarosławskie technika. Najwyżej, bo na 6. miejscu jest Technikum nr 2 im. Stefana Banacha (Złota Szkoła) oraz na bardzo wysokim, 64. miejscu w Polsce (awans o 376 miejsc!). Niewiele niżej, bo na 8. miejscu na Podkarpaciu (i 138 w Polsce, awans o ponad 362 miejsca!) jest Technikum nr 6 z ZSDGiL im. A. Witkowskiego (Srebrna Szkoła). Na 15. miejscu na Podkarpaciu sklasyfikowano Technikum nr 3 z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej (Srebrna Szkoła). Tutaj również warty dostrzeżenia jest awans w klasyfikacji ogólnopolskiej, tym razem o 30 miejsc. Na 33. miejscu w naszym regionie uplasowało się Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie – Skłodowskiej.

- To bardzo dobry prognostyk dla rodziców i absolwentów szkół podstawowych, którzy szukają markowych szkół średnich. Zachęcam zatem do naszych placówek, bo wszystkie mają wysoki poziom, nie tylko młodzież z powiatu jarosławskiego, ale także sąsiednich powiatów – podsumowuje starosta Stanisław Kłopot.