Przyszłe reprezentantki Polski grały w Pruchniku!

• Przyszłe reprezentantki Polski grały w Pruchniku!. 31 stycznia i 1 lutego w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pruchniku, miał miejsce V Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który objął zawody swoim patronatem, podsumowując dwudniowy turniej pogratulował udziału wszystkim zawodniczkom i zaprosił do udziału w kolejnych sportowych imprezach organizowanych w powiecie jarosławskim. W ceremonii otwarcia turnieju brał  udział wicestarosta Mariusz Trojak, który życzył zawodniczkom sportowej rywalizacji i miłego spędzenia czasu na ziemi jarosławskiej. Puchary, medale i nagrody wręczali zaś: starosta jarosławski Stanisław Kłopot, sekretarz Urzędu Miejskiego w Pruchniku Robert Grządziel, dyrektor CKSiT w Pruchniku Krzysztof Łuc i dyrektor SP nr 1 w Pruchniku Magdalena Długosz. W turnieju wystąpiło 11 drużyn z 8 klubów sportowych. Mecze były zacięte i emocjonujące. Oglądający kibice mogli obejrzeć ciekawe wydarzenie. Zawody sędziowali: Jakub Wańkowicz, Stanisław Olszański, Sylwia Strzębała i Annamaria Musakova. Opiekę medyczną sprawował Robert Pszonak. Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku i UKS Jedynka Pruchnik przy wsparciu samorządu powiatowego. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i młodsze  oraz rocznik 2005 i młodsze. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia, jakim był V Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Pruchnika organizatorzy składają serdeczne podziękowania i zapraszają na kolejny turniej już za rok. WYNIKI Kategoria młodsza - rocznik 2007 i młodsze: Grupa A: UKS Jedynka Pruchnik, SPR JKS Jarosław, KS Weres Lubień Wielki; Grupa B: Handbal Rzeszów, Pogórze Dynów, Olszynka Dzikowiec. Grupa AKlub UKS Jedynka Pruchnik SPR JKS Jarosław Weres Lubień  Wielki punkty Bramki MiejsceUKS Jedynka Pruchnik 17-4 6-7 k. 4 23-11 IISPR JKS Jarosław 4-17 4-11 0 8-28 IIIWeres Lubień Wielki (UA) 7-6 k. 11-4 5 18-10 I Grupa BKlub SPR Handbal Rzeszów UKS Pogórze Dynów UKS Olszynka Dzikowiec punkty Bramki MiejsceSPR Handbal Rzeszów 6-8 8-3 3 14-11 (+3) IUKS Pogórze Dynów 8-6 4-7 3 12-13 (- 1) IIUKS Olszynka Dzikowiec 3-8 7-4 3 10-12 (-2) IIINajlepsza zawodniczka turnieju: Natalia Łobas – Lubień WielkiNajskuteczniejsza zawodniczka: Oliwia Malec - PruchnikNajlepszy bramkarz: Aleksandra Gerula – DynówZawodniczki wyróżniające się z poszczególnych drużyn:SPR Handball Rzeszów: Karolina Ustrzycka, Natalia PomianekUKS Pogórze Dynów:  Marcelina Domin, Alicja Wandas UKS Olszynka Dzikowiec: Agata Maciąg, Olivia Gumieniak KS Lubień Wielki (UA): Marta Knysz, Krystyna Bowtacz UKS Jedynka Pruchnik: Maja Kamińska, Izabela Stańko Najlepszy trener  (kat. 2007): Halina Puzio – Olszynka Dzikowiec Kategoria starsza: rocznik 2005 i młodsze.Klub UKS Jedynka Pruchnik SPR JKS Jarosław ULKS Koliber Zarzecze ZS Pawłosiów KS Weres Lubień Wielki (UA) punkty Bramki MiejsceUKS Jedynka Pruchnik 6-9 9-3 12-8 6-9 6 33-29 IIISPR JKS Jarosław 9-6 8-9 k. 10-4 6-9 9 33-27 IIULKS Koliber Zarzecze 3-9 9-8 k. 5-3 2-12 0 19-32 V Poza konkursemZS Pawłosiów 8-12 4-10 3-5 5-14 3 20-41 IVKS Weres Lubień Wielki(UA) 9-6 9-6 12-2 14-5 12 44-19 INajlepsza bramkarka turnieju: Olesia Martyniak – Lubień WielkiNajskuteczniejsza zawodniczka: Hanna Szczotka – JarosławNajlepsza zawodniczka: Emilia Długosz – PruchnikZawodniczki wyróżniające się z poszczególnych drużyn:KS Weres Lubień Wielki: Wiktoria Łabycz, Mariczka Malinowska ULKS Koliber Zarzecze: Karolina Gołąb, Kinga ŚwitalskaSPR JKS Jarosław: Malwina Dymnicka, Julia SieńkoZS Pawłosiów: Katarzyna Pich, Amelia Madejowska Najlepszy trener (kat. 2005): 1.Wiktor Faryniak – Weres Lubień Wielki, 2. Marzanna Ulma – SPR JKS Jarosław. Informacja (tekst, zdj.): organizator Turnieju, własna.

WYNIKI

Weres Lubień  Wielki

6-7 k.

Weres Lubień Wielki (UA)

7-6 k.

SPR Handbal Rzeszów

UKS Pogórze Dynów

UKS Olszynka Dzikowiec

SPR Handbal Rzeszów

(+3)

UKS Pogórze Dynów

(- 1)

UKS Olszynka Dzikowiec

(-2)

Najlepsza zawodniczka turnieju: Natalia Łobas – Lubień Wielki
Najskuteczniejsza zawodniczka: Oliwia Malec - Pruchnik
Najlepszy bramkarz: Aleksandra Gerula – Dynów
Zawodniczki wyróżniające się z poszczególnych drużyn:
SPR Handball Rzeszów: Karolina Ustrzycka, Natalia Pomianek
UKS Pogórze Dynów:  Marcelina Domin, Alicja Wandas
UKS Olszynka Dzikowiec: Agata Maciąg, Olivia Gumieniak
KS Lubień Wielki (UA): Marta Knysz, Krystyna Bowtacz
UKS Jedynka Pruchnik: Maja Kamińska, Izabela Stańko
Najlepszy trener  (kat. 2007): Halina Puzio – Olszynka Dzikowiec

Kategoria starsza: rocznik 2005 i młodsze.

ULKS Koliber Zarzecze

ZS Pawłosiów

KS Weres Lubień Wielki (UA)

SPR

JKS Jarosław

8-9 k.

ULKS Koliber Zarzecze

9-8 k.

Poza konkursem

ZS Pawłosiów

KS Weres Lubień Wielki(UA)

Najlepsza bramkarka turnieju: Olesia Martyniak – Lubień Wielki
Najskuteczniejsza zawodniczka: Hanna Szczotka – Jarosław
Najlepsza zawodniczka: Emilia Długosz – Pruchnik
Zawodniczki wyróżniające się z poszczególnych drużyn:
KS Weres Lubień Wielki: Wiktoria Łabycz, Mariczka Malinowska
ULKS Koliber Zarzecze: Karolina Gołąb, Kinga Świtalska
SPR JKS Jarosław: Malwina Dymnicka, Julia Sieńko
ZS Pawłosiów: Katarzyna Pich, Amelia Madejowska

Informacja (tekst, zdj.): organizator Turnieju, własna.