Na sesji o COVID-19, inwestycjach drogowych i nowym sprzęcie dla jarosławskiego szpitala.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Na sesji o COVID-19, inwestycjach drogowych i nowym sprzęcie dla jarosławskiego szpitala.. Informacja o działaniach podejmowanych na terenie powiatu jarosławskiego, przeciwdziałających COVID-19, wyrażenie zgody przez radnych na kolejne inwestycje drogowe oraz zwiększenie wydatków powiatu na inwestycje w jarosławskim szpitalu, o tym m.in. rozmawiano podczas XX sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Odbyła się ona 28 kwietnia i po raz pierwszy przeprowadzono ja w formie zdalnej, za pośrednictwem internetu. - Na początku chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią. Są to zarówno służby, jak również wolontariusze, społecznicy i Ci wszyscy, którzy angażują się, żeby móc przetrwać ten okres  – mówił na rozpoczęcie sesji starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wymieniając m.in. służby medyczne, sanepid, służby porządkowe, wolontariuszy szyjących maseczki i drukujących przyłbice i wielu innych, „otwierających swoje serca i konta bankowe, chcąc pomagać”, jak podsumował starosta. Następnie szczegółowo przedstawił dane związane z walka z pandemią koronawirusa na terenie powiatu jarosławskiego przygotowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarosławiu, Centrum Opieki Medycznej i Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu. Radni dowiedzieli się m.in. o ilości łóżek, izolatek oraz respiratorów przygotowanych w jarosławskim szpitalu w Oddziale Zakaźno-Obserwacyjnym, do ratowania życia i zdrowia zarażonych koronawirusem (odpowiedni 33 łóżka, 14 izolatek, 26 respiratorów). To także podjęte inwestycje w szpitalu, takie jak oddzielne izby przyjęć, śluzy specjalistyczne drzwi, przegrody izolacyjne i inne. Starosta St. Kłopot mówił także o Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców z terenu powiatu jarosławskiego i możliwości ich wsparcia z pieniędzy będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu. Wspomniał m.in. o pożyczce dla mikroprzedsiębiorców, informując, że rozdysponowano już blisko 2,5 mln złotych na blisko 491 wniosków. Dodał także, że największa ilość wniosków spodziewana jest w pierwszej połowie maja. W dalszej części sesji radni zdecydowali o kolejnych zadaniach inwestycyjnych na drogach powiatowych, realizowanych we współpracy z samorządami gminnymi. Dotyczą one m.in. gmin Radymno, Roźwienica, Laszki, Rokietnica i Wiązownica. Starosta Kłopot poinformował również, że w najbliższym czasie do tego grona dołączy także Pruchnik i gmina Jarosław. Wśród pozostałych podjętych decyzji, było również przeznaczenie 1,659 mln złotych na inwestycje w jarosławskim szpitalu. Dotyczą one także zakupu aparatury i sprzętu medycznego z przeznaczeniem na doposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego w wysokości ponad 1,5 mln złotych. Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=tTxYmiujCLQ&feature=emb_logo View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5570-na-sesji-o-covid-19-inwestycjach-drogowych-i-nowym-sprzecie-dla-jaroslawskiego-szpitala#sigProIdaf94e3db9c

Informacja o działaniach podejmowanych na terenie powiatu jarosławskiego, przeciwdziałających COVID-19, wyrażenie zgody przez radnych na kolejne inwestycje drogowe oraz zwiększenie wydatków powiatu na inwestycje w jarosławskim szpitalu, o tym m.in. rozmawiano podczas XX sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Odbyła się ona 28 kwietnia i po raz pierwszy przeprowadzono ja w formie zdalnej, za pośrednictwem internetu.

- Na początku chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią. Są to zarówno służby, jak również wolontariusze, społecznicy i Ci wszyscy, którzy angażują się, żeby móc przetrwać ten okres  – mówił na rozpoczęcie sesji starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wymieniając m.in. służby medyczne, sanepid, służby porządkowe, wolontariuszy szyjących maseczki i drukujących przyłbice i wielu innych, „otwierających swoje serca i konta bankowe, chcąc pomagać”, jak podsumował starosta. Następnie szczegółowo przedstawił dane związane z walka z pandemią koronawirusa na terenie powiatu jarosławskiego przygotowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarosławiu, Centrum Opieki Medycznej i Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu. Radni dowiedzieli się m.in. o ilości łóżek, izolatek oraz respiratorów przygotowanych w jarosławskim szpitalu w Oddziale Zakaźno-Obserwacyjnym, do ratowania życia i zdrowia zarażonych koronawirusem (odpowiedni 33 łóżka, 14 izolatek, 26 respiratorów). To także podjęte inwestycje w szpitalu, takie jak oddzielne izby przyjęć, śluzy specjalistyczne drzwi, przegrody izolacyjne i inne.

Starosta St. Kłopot mówił także o Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców z terenu powiatu jarosławskiego i możliwości ich wsparcia z pieniędzy będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu. Wspomniał m.in. o pożyczce dla mikroprzedsiębiorców, informując, że rozdysponowano już blisko 2,5 mln złotych na blisko 491 wniosków. Dodał także, że największa ilość wniosków spodziewana jest w pierwszej połowie maja.

W dalszej części sesji radni zdecydowali o kolejnych zadaniach inwestycyjnych na drogach powiatowych, realizowanych we współpracy z samorządami gminnymi. Dotyczą one m.in. gmin Radymno, Roźwienica, Laszki, Rokietnica i Wiązownica. Starosta Kłopot poinformował również, że w najbliższym czasie do tego grona dołączy także Pruchnik i gmina Jarosław.

Wśród pozostałych podjętych decyzji, było również przeznaczenie 1,659 mln złotych na inwestycje w jarosławskim szpitalu. Dotyczą one także zakupu aparatury i sprzętu medycznego z przeznaczeniem na doposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego w wysokości ponad 1,5 mln złotych.

Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=tTxYmiujCLQ&feature=emb_logo