Zdalnie o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

• Zdalnie o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się i zarażenia wirusem COVID-19 musieliśmy ograniczyć bezpośrednie kontakty. Nasze życie towarzyskie, jak i zawodowe toczy się ostatnio głównie w Internecie. To tam pracujemy zdalnie, rozmawiamy, kupujemy… - Media cyfrowe w czasach pandemii stały się dla nas medium kontaktowania się, ale to również przestrzeń, w której możemy być poddani wielu manipulacjom, a nawet atakom cyberprzestępców. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo pracowników oświaty oraz uczniów zostały zorganizowane webinaria  „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni” – mówi Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. Internetowe seminaria odbyły się od 10 do 22 maja. Organizatorem szkolenia, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Jarosławiu, był  Związek Banków Polskich i Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Szkolenia poprowadził Krzysztof Ostafiński, dyrektor Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. - Webinaria odbyły się na podstawie podpisanego w 2019 r. porozumienia o partnerstwie i współpracy pomiędzy powiatem jarosławskim, Związkiem Banków Polskich i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości pn. „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego” – przypomniał dyrektor Krzysztof Ostafiński. Webinaria zostały przeznaczone dla wszystkich placówek oświatowych z powiatu jarosławskiego. Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli, uczniów i rodziców, o czym najlepiej świadczy aż 400 uczestników. Wykład on-line miał charakter interaktywny, dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi doświadczeniami na czacie. Każdy z nich po zakończonym wykładzie otrzymał certyfikat uczestnictwa, który został wysłany – bezpiecznie – drogą mailową.

logotypy