Wsparcie dla rodzin zastępczych i domów dziecka

• Wsparcie dla rodzin zastępczych i domów dziecka. 58 laptopów z oprogramowaniem, 3 ozonatory, 2 komplety wyposażenia miejsc potrzebnych do izolacji w razie kwarantanny oraz środki ochrony indywidualnej przed COVID-19. To wszystko trafi do domów dziecka i rodzin zastępczych na terenie powiatu jarosławskiego, w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Ogółem do wydatkowania jest ponad 217 tys. złotych, przy 100% dofinansowaniu ze środków europejskich i z budżetu państwa. Już podpisano umowę w tej sprawie. - Liderem projektu, w ramach którego do powiatu jarosławskiego przekazano te pieniądze, jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaś partnerem regionalnym wojewoda podkarpacki. Do zainteresowanych zakupiony sprzęt, przeznaczony do nauki zdalnej, trafi dzięki Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w rodzinach, które sprawują pieczę zastępczą oraz w domach dziecka – informuje Agnieszka Sikorska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. W ramach tej pomocy przewidziano zakup wspomnianego sprzętu i wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny lub izolacji, dla dzieci z pieczy zastępczej, w tym w domach dziecka w Radymnie.

<a href=