Finał dużej inwestycji drogowej

  • Wydrukuj
  • Email
  • Finał dużej inwestycji drogowej. Finał kolejnej dużej inwestycji realizowanej na Podkarpaciu z Funduszu Dróg Samorządowych. To strategiczna dla gminy Radymno droga w Sośnicy prowadząca między innymi do kopalni żwiru. Zadanie zrealizował powiat we współpracy z gminą nie byłoby możliwe gdyby nie 8- procentowe dofinansowanie w ramach rządowego programu. Zobaczcie relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Powiatowa droga w Sośnicy kosztowała 3 miliony 600 tysięcy złotych. O jej modernizację mieszkańcy zabiegali od lat. Na zadanie stale jednak brakowało pieniędzy. Droga nie spełniała standardów była wąska, w tej chwili jezdnia została poszerzona z 4 do 6 metrów została podniesiona jej nośność, mieszkańców ogromnie cieszą nowe chodniki. Drogą zarządza powiat ale zadaniem podzielił się z gminą. Mieszkańcy położonych wzdłuż niej domów w mniejszym stopni będą odczuwać ruch ciężkich aut. Jest to droga ważna która przyjmie ruch z kopalni żwiru w Sośnicy, również dzięki podniesieniu tonażu tej drogi bedą się mogli po niej poruszać przedsiębiorcy rolni. W tym przypadku dofinansowanie z FDS to aż 80 procent, program w wielu miejscach Podkarpacia pozwolił na realizację odkładanych ze względów finansowych inwestycji, dlatego kierowcy chwalą pomysł wydzielenia specjalnej puli środków na drogi lokalne. Obecnie z FDS tylko w powiecie jarosławskim realizowany jest tez chodnik w Makowisku i Bobrówce, drogi w Wiązownicy oraz ulica Kolejowa w Radymnie, która w końcu będzie mieć kanalizację deszczową. Ich koszt to 4, 5 miliona złotych z czego 2 700 to rządowe dofinansowanie. Program ma być kontynuowany. W przyszłym roku na takie wsparcie samorządów rząd przeznaczy w skali kraju 3 miliardy 200 milionów złotych. W tym co najmniej 166 milionów zarezerwowano dla Podkarpacia. Informacja: TVP3 Rzeszów, Aktualności.

Finał kolejnej dużej inwestycji realizowanej na Podkarpaciu z Funduszu Dróg Samorządowych. To strategiczna dla gminy Radymno droga w Sośnicy prowadząca między innymi do kopalni żwiru. Zadanie zrealizował powiat we współpracy z gminą nie byłoby możliwe gdyby nie 8- procentowe dofinansowanie w ramach rządowego programu.

Zobaczcie relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Powiatowa droga w Sośnicy kosztowała 3 miliony 600 tysięcy złotych. O jej modernizację mieszkańcy zabiegali od lat. Na zadanie stale jednak brakowało pieniędzy. Droga nie spełniała standardów była wąska, w tej chwili jezdnia została poszerzona z 4 do 6 metrów została podniesiona jej nośność, mieszkańców ogromnie cieszą nowe chodniki.

Drogą zarządza powiat ale zadaniem podzielił się z gminą. Mieszkańcy położonych wzdłuż niej domów w mniejszym stopni będą odczuwać ruch ciężkich aut. Jest to droga ważna która przyjmie ruch z kopalni żwiru w Sośnicy, również dzięki podniesieniu tonażu tej drogi bedą się mogli po niej poruszać przedsiębiorcy rolni. W tym przypadku dofinansowanie z FDS to aż 80 procent, program w wielu miejscach Podkarpacia pozwolił na realizację odkładanych ze względów finansowych inwestycji, dlatego kierowcy chwalą pomysł wydzielenia specjalnej puli środków na drogi lokalne.

Obecnie z FDS tylko w powiecie jarosławskim realizowany jest tez chodnik w Makowisku i Bobrówce, drogi w Wiązownicy oraz ulica Kolejowa w Radymnie, która w końcu będzie mieć kanalizację deszczową. Ich koszt to 4, 5 miliona złotych z czego 2 700 to rządowe dofinansowanie. Program ma być kontynuowany. W przyszłym roku na takie wsparcie samorządów rząd przeznaczy w skali kraju 3 miliardy 200 milionów złotych. W tym co najmniej 166 milionów zarezerwowano dla Podkarpacia.

Informacja: TVP3 Rzeszów, Aktualności.