Szymon Flaumenhaft mistrzem Polski żaków

• Szymon Flaumenhaft mistrzem Polski żaków. Wielki sukces zawodnika Kolpingu Jarosław i ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Szymon Flaumenhaft, bo o nim mowa, wywalczył w Grodzisku Mazowieckim tytuł mistrza Polski żaków w grze podwójnej! W grze pojedynczej jarosławianin dotarł do ćwierćfinału. Turniej na Mazowszu była bardzo udany dla Flaumenhafta. Młody gracz klubu z powiatu jarosławskiego wspólnie z Samuelem Michną (UKS Lis Sierakowice) wygrali turniej gry podwójnej, pokonując w pojedynku finałowym Fabiana Sprzączaka i Aleksa Pakułe 3:1 (4:11, 11:6, 12:10, 11:7). W całych zawodach para Flaumenhaft-Michna przegrała zaledwie dwa sety. Blisko medalu Szymon Flaumenhaft był w rywalizacji singlowej. Gracz Kolpingu Jarosław dotarł do ćwierćfinału gry pojedynczej, w którym uległ Krzysztofowi Wnękowi (TKS Granit Strzelin) 1:3 (11:8, 11:13, 8:11, 5:11). We wcześniejszych pojedynkach Flaumenhaft ogrywał m.in. Bartosza Ziembę (GKTS Giżycko) 3:0 (11:4, 15:13, 11:5) czy Piotra Łąckiego (KS Start Nowy Sącz) 3:1 (11:6, 9:11, 11:3, 11:8). - Kolejny udany występ naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej jest potwierdzeniem dobrej pracy w klubie i Szkole Mistrzostwa Sportowego. Dodatkowo w Jarosławiu prowadzimy ośrodek szkoleniowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Mamy dobre warunki treningowe z własną halą sportową. Nasi zawodnicy trenują dwa razy dziennie pod okiem doświadczonych trenerów. Warto także dodać, że jeden z naszych głównych szkoleniowców – Mateusz Czernik jest także trenerem reprezentacji Polski kadetek – mówi Kamil Dziukiewicz. Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla jarosławskich tenisistów stołowych. W weekend złoty medal mistrzostw Polski żaków w grze podwójnej wywalczył Szymon Flaumenhaft, a wcześniej po krążki krajowego czempionatu w gronie młodzików i kadetek sięgali odpowiednio Dawid Jadam i Anna Brzyska. LOTTO Superliga: Wyjazdowy maraton jarosławian Wyjazdowy maraton czeka tenisistów stołowych drużyny Sokołów S.A. Jarosław. W ciągu kilku dni podopieczni Kamila Dziukiewicza rozegrają trzy spotkania na wyjeździe. Ligowy maraton jarosławianie rozpoczną od starcia z AZS AWFiS Baltą Gdańsk w najbliższy piątek. Dwa dni później Sokołów S.A. uda się do Grudziądza, aby zmierzyć się z tamtejszą Olimpią-Unią. Wyjazdową serię zespół Kamila Dziukiewicza zakończy 23. października meczem z Poltarex Pogonią Lębork. Z trójki najbliższych rywali Sokołów S.A. Jarosław zdecydowanie najlepiej prezentują się gdańszczanie. AZS AWFiS Balta wygrała dotychczas 6 z 7 spotkań. Ekipa Patryka Chojnowskiego, który jest aktualnym wicemistrzem kraju w grze pojedynczej, z dorobkiem 17 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Lęborczanie sklasyfikowani są na 11, a grudziądzanie na 12 pozycji. LOTTO Superliga do Jarosławia wróci 25. października. W ostatnią niedzielę miesiąca Sokołów S.A. Jarosław podejmie we własnej hali beniaminka - Uczelnię Państwową Zamość. Początek meczu o godzinie 18.

LOTTO Superliga: Wyjazdowy maraton jarosławian