Ruszył konkurs filmowy "Strażacy dla klimatu"

  • Wydrukuj
  • Email
  • Ruszył konkurs filmowy "Strażacy dla klimatu". Organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych, miesięcznik Strażak oraz firma Purpose. Organizatorzy do udziału zapraszają Ochotnicze Straże Pożarne i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z całej Polski. Konkurs trwa do 15 listopada. Na czym polega konkurs? Pokażcie nam swoje działania na rzecz klimatu. Co to może być? - walka z suszami, pożarami traw i lasów oraz powodziami, - zadrzewianie, - dbanie o łąki kwietne i czystość w lasach, - akcje promujące ochronę owadów - dbanie o lokalne ujęcia wody, - oczyszczenie akwenów, - gromadzenie deszczówki, - zachęcanie młodzieży i dorosłych do oszczędzania wody, - zajęcia edukacyjne dla mieszkańców Waszej miejscowości / także on line i w mediach społecznościowych, - kampanie informacyjne skierowane do młodzieży i dorosłych mieszkańców Waszych gmin, - wystawy, warsztaty, również podczas gminnych imprez - współpraca z lokalnym samorządem i innymi organizacjami (biblioteki, domy kultury, świetlice, parafie), - akcje ulotkowe i happeningi (na stacjach benzynowych, w centrach handlowych, w centralnych punktach naszych miast i gmin, - pomysłowe challenge poświęcone klimatowi, - stworzenie i nagranie hitu poświęconego zmianom klimatycznym – piosenki i teledysku puszczanego w internecie oraz rozpropagowanie go, … i wiele innych działań, które sprzyjają ochronie klimatu i pomagają podnieść świadomość społeczną w dziedzinie ekologii i środowiska. Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Nagrajcie lub przygotujcie filmik pokazujący Waszą aktywność, nie dłuższy niż 2 minuty. Zostanie oceniona Wasza kreatywność, wykonanie filmu i zgodność z tematem. Pamiętajcie, aby wideo było poziome, w formacie mp4 i wcześniej nigdzie nie publikowane. Czekają atrakcyjne nagrody: I miejsca - nagroda do wyboru: kamera GoPro w zestawie z akcesoriami lub kamera termowizyjna II miejsca - nagroda do wyboru: projektor multimedialny lub myjka ciśnieniowa lub opryskiwacz spalinowy III miejsca - nagroda do wyboru: deska ortopedyczna lub zestaw ratownictwa medycznego lub bon na zakupy sprzętu strażackiego Nagroda publiczności - nagroda do wyboru: tablet lub bon na zakupy sprzętu strażackiego Prześlijcie pracę konkursową na adres konkurs@strazak.org.pl razem z wypełnionym formularzem i podpisanymi zgodami. Znajdziecie je tutaj: Formularz: https://bit.ly/3j58jIa Zgody wizerunkowe: https://bit.ly/3mRk6Mu Jeżeli film będzie mieć duży rozmiar i nie zmieści się w wiadomości mailowej użyjcie programu do przesyłania dużych plików, np. WeTransfer. Przed udziałem w konkursie koniecznie zapoznajcie się z regulaminem: https://bit.ly/3cDh0Ht Pytania przesyłajcie na: konkurs@strazak.org.pl Udostępniamy plakat, który możecie drukować i wykorzystywać w waszych działaniach na rzecz klimatu:  http://zosprp.pl/files/news/_plakaty/plakat_strazacy_DRUK_bezspadow.pdf Oprócz filmików konkursowych zachęcamy również do przesyłania nam na bieżąco zdjęć z waszych działań (na: konkurs@strazak.org.pl ), które będziemy publikować na profilu FB „Strażaka”. Pamiętajcie aby zdjęcia były opisane: nazwa OSP lub MDP, gmina, powiat, województwo, króciutki opis działania. Patronat nad konkursem objął Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl Informacja: Związek OSP RP

Organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych, miesięcznik Strażak oraz firma Purpose. Organizatorzy do udziału zapraszają Ochotnicze Straże Pożarne i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z całej Polski. Konkurs trwa do 15 listopada.

Na czym polega konkurs? Pokażcie nam swoje działania na rzecz klimatu. Co to może być?

- walka z suszami, pożarami traw i lasów oraz powodziami,
- zadrzewianie,
- dbanie o łąki kwietne i czystość w lasach,
- akcje promujące ochronę owadów
- dbanie o lokalne ujęcia wody,
- oczyszczenie akwenów,
- gromadzenie deszczówki,
- zachęcanie młodzieży i dorosłych do oszczędzania wody,
- zajęcia edukacyjne dla mieszkańców Waszej miejscowości / także on line i w mediach społecznościowych,
- kampanie informacyjne skierowane do młodzieży i dorosłych mieszkańców Waszych gmin,
- wystawy, warsztaty, również podczas gminnych imprez
- współpraca z lokalnym samorządem i innymi organizacjami (biblioteki, domy kultury, świetlice, parafie),
- akcje ulotkowe i happeningi (na stacjach benzynowych, w centrach handlowych, w centralnych punktach naszych miast i gmin,
- pomysłowe challenge poświęcone klimatowi,
- stworzenie i nagranie hitu poświęconego zmianom klimatycznym – piosenki i teledysku puszczanego w internecie oraz rozpropagowanie go,
… i wiele innych działań, które sprzyjają ochronie klimatu i pomagają podnieść świadomość społeczną w dziedzinie ekologii i środowiska. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Nagrajcie lub przygotujcie filmik pokazujący Waszą aktywność, nie dłuższy niż 2 minuty. Zostanie oceniona Wasza kreatywność, wykonanie filmu i zgodność z tematem. Pamiętajcie, aby wideo było poziome, w formacie mp4 i wcześniej nigdzie nie publikowane.

Czekają atrakcyjne nagrody:
I miejsca - nagroda do wyboru: kamera GoPro w zestawie z akcesoriami lub kamera termowizyjna
II miejsca - nagroda do wyboru: projektor multimedialny lub myjka ciśnieniowa lub opryskiwacz spalinowy
III miejsca - nagroda do wyboru: deska ortopedyczna lub zestaw ratownictwa medycznego lub bon na zakupy sprzętu strażackiego
Nagroda publiczności - nagroda do wyboru: tablet lub bon na zakupy sprzętu strażackiego

Prześlijcie pracę konkursową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. razem z wypełnionym formularzem i podpisanymi zgodami. Znajdziecie je tutaj:
Formularz: https://bit.ly/3j58jIa
Zgody wizerunkowe: https://bit.ly/3mRk6Mu

Jeżeli film będzie mieć duży rozmiar i nie zmieści się w wiadomości mailowej użyjcie programu do przesyłania dużych plików, np. WeTransfer.

Przed udziałem w konkursie koniecznie zapoznajcie się z regulaminem: https://bit.ly/3cDh0Ht
Pytania przesyłajcie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępniamy plakat, który możecie drukować i wykorzystywać w waszych działaniach na rzecz klimatu: 
http://zosprp.pl/files/news/_plakaty/plakat_strazacy_DRUK_bezspadow.pdf

Oprócz filmików konkursowych zachęcamy również do przesyłania nam na bieżąco zdjęć z waszych działań (na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), które będziemy publikować na profilu FB „Strażaka”.

Pamiętajcie aby zdjęcia były opisane: nazwa OSP lub MDP, gmina, powiat, województwo, króciutki opis działania. 

Patronat nad konkursem objął Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl

Informacja: Związek OSP RP