Zadbano o cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zadbano o cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej. 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku będzie przebiegała inaczej niż zwykle. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Część wydarzeń przeniosła się do Internetu, ale w wielu miejscowościach tak jak w Jarosławiu zadbano o cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej. Na terenie powiatu takich nekropolii jest kilkanaście. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Starostwo powiatowe w Jarosławiu w ramach wsparcia lokalnych przedsiębiorców - przejęło od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 300 chryzantem. Teraz przyozdobiły one mogiły żołnierzy, którzy zginęli w walkach prowadzonych w czasie I wojny światowej. Kwiaty stanęły między innymi na kwaterze wojennej w Wietlinie Trzecim. Spoczywają w niej żołnierze, którzy ponieśli śmierć w bitwie stoczonej na tych terenach w maju 1915 roku. Konrad Sawiński, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu - Warto podkreślić, że wielu z nich było Polakami bez względu na to, czy służyło w armii rosyjskiej, niemieckiej czy austro-węgierskiej i zapewni marzyli o wolnej Polsce, marzyli, że dzięki tej wojnie Polska wróci do grona państw niepodległych. Stąd właśnie ta potrzeba podziękowania za ich trud, za ich wiarę, ale też hołd pamięci wszystkim poległym na ziemi jarosławskiej. Powiat jarosławski ogłosił również konkurs fotograficzny pod tytułem - „Biało-czerwona w moim sercu i na moim domu”. Prace konkursowe można zgłaszać do 13 listopada. Stanisław Kłopot, starosta jarosławski - Chcemy propagować to wywieszanie symboli narodowych na własnych domach. Cieszy nas to, że każdego roku przybywa domów, które są udekorowane w święto odzyskania niepodległości jak również w inne święta państwowe, gdzie są wywieszane flagi. Zaczynamy być dumni, że jesteśmy Polakami. Do obchodów narodowego święta włączyli się również uczestnicy zajęć wokalnych jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Którzy zaśpiewali pieśni patriotyczne, a nagranie trafiło do Internetu.

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku będzie przebiegała inaczej niż zwykle. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Część wydarzeń przeniosła się do Internetu, ale w wielu miejscowościach tak jak w Jarosławiu zadbano o cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej. Na terenie powiatu takich nekropolii jest kilkanaście.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Starostwo powiatowe w Jarosławiu w ramach wsparcia lokalnych przedsiębiorców - przejęło od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 300 chryzantem. Teraz przyozdobiły one mogiły żołnierzy, którzy zginęli w walkach prowadzonych w czasie I wojny światowej. Kwiaty stanęły między innymi na kwaterze wojennej w Wietlinie Trzecim. Spoczywają w niej żołnierze, którzy ponieśli śmierć w bitwie stoczonej na tych terenach w maju 1915 roku.

Konrad Sawiński, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu - Warto podkreślić, że wielu z nich było Polakami bez względu na to, czy służyło w armii rosyjskiej, niemieckiej czy austro-węgierskiej i zapewni marzyli o wolnej Polsce, marzyli, że dzięki tej wojnie Polska wróci do grona państw niepodległych. Stąd właśnie ta potrzeba podziękowania za ich trud, za ich wiarę, ale też hołd pamięci wszystkim poległym na ziemi jarosławskiej.

Powiat jarosławski ogłosił również konkurs fotograficzny pod tytułem - „Biało-czerwona w moim sercu i na moim domu”. Prace konkursowe można zgłaszać do 13 listopada.

Stanisław Kłopot, starosta jarosławski - Chcemy propagować to wywieszanie symboli narodowych na własnych domach. Cieszy nas to, że każdego roku przybywa domów, które są udekorowane w święto odzyskania niepodległości jak również w inne święta państwowe, gdzie są wywieszane flagi. Zaczynamy być dumni, że jesteśmy Polakami.

Do obchodów narodowego święta włączyli się również uczestnicy zajęć wokalnych jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Którzy zaśpiewali pieśni patriotyczne, a nagranie trafiło do Internetu.