Film "Mój Sybir" dostępny w internecie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Film "Mój Sybir" dostępny w internecie. Zapraszamy na dokument filmowy "Mój Sybir" zrealizowany przez TVP3 Rzeszów, przy udziale stowarzyszenia "Ocalić przeszłość dla przyszłości" oraz współfinansowany ze środków samorządu powiatowego. Film "Mój Sybir" jest już dostępny w internecie. Kliknij TUTAJ - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dokumentu, w tym przede wszystkim TVP3 Rzeszów, członkowi Zarządu Powiatu Krzysztofowi Cebulakowi oraz Iwonie Zelwach i Wioletcie Gut-Siudak ze stowarzyszenia „Ocalić przeszłość dla przyszłości”. Doceniam też wielkie znaczenie relacji świadków i dziękuję Im za to świadectwo - mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. MÓJ SYBIR opowiada o losach kilku rodzin Sybiraków z powiatu jarosławskiego. Janina Adamkiewicz, Cecylia Przetacznik, Eugeniusz Kinasz i Genowefa Babiś pochodzą z różnych miejscowości, z różnych domów: rolniczych, inteligenckich, wojskowych. Wszyscy razem z całymi rodzinami 10 lutego 1940 roku zostali aresztowani i wywiezieni w głąb ZSRR, gdzie byli przetrzymywani i zmuszani do pracy w skrajnych warunkach. Przeszli cały szlak zesłańców z Syberii, przez Azję do Polski. Wiele ich różniło, ale ich historie są tak podobne, jakby opowiadały historię jednej rodziny. Nie mieli do czego wracać. Ich domy były zburzone i rozgrabione. Przez lata historie te były przemilczane. Informacja: własna, TVP3 Rzeszów (opis filmu).
Zdj. ze strony IPN

Zapraszamy na dokument filmowy "Mój Sybir" zrealizowany przez TVP3 Rzeszów, przy udziale stowarzyszenia "Ocalić przeszłość dla przyszłości" oraz współfinansowany ze środków samorządu powiatowego.

Film "Mój Sybir" jest już dostępny w internecie. Kliknij TUTAJ

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dokumentu, w tym przede wszystkim TVP3 Rzeszów, członkowi Zarządu Powiatu Krzysztofowi Cebulakowi oraz Iwonie Zelwach i Wioletcie Gut-Siudak ze stowarzyszenia „Ocalić przeszłość dla przyszłości”. Doceniam też wielkie znaczenie relacji świadków i dziękuję Im za to świadectwo - mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

MÓJ SYBIR opowiada o losach kilku rodzin Sybiraków z powiatu jarosławskiego. Janina Adamkiewicz, Cecylia Przetacznik, Eugeniusz Kinasz i Genowefa Babiś pochodzą z różnych miejscowości, z różnych domów: rolniczych, inteligenckich, wojskowych. Wszyscy razem z całymi rodzinami 10 lutego 1940 roku zostali aresztowani i wywiezieni w głąb ZSRR, gdzie byli przetrzymywani i zmuszani do pracy w skrajnych warunkach. Przeszli cały szlak zesłańców z Syberii, przez Azję do Polski. Wiele ich różniło, ale ich historie są tak podobne, jakby opowiadały historię jednej rodziny. Nie mieli do czego wracać. Ich domy były zburzone i rozgrabione. Przez lata historie te były przemilczane.

Informacja: własna, TVP3 Rzeszów (opis filmu).