Świątecznie po ziemi jarosławskiej

  • Wydrukuj
  • Email
  • Świątecznie po ziemi jarosławskiej. Zapraszamy do świątecznej wyprawy po powiecie jarosławskim, sprzed epoki "covidowej". 21 grudnia 2019 roku gościła u nas ekipa telewizyjna TVP3 realizująca program „Regiony zimą – Poznaj Podkarpackie”! Trzy dziesięciominutowe wejścia „na żywo” przybliżyły mieszkańcom całej Polski świąteczne tradycje ziemi jarosławskiej. Audycje są do obejrzenia za pośrednictwem internetu POD TYM LINKIEM Wyprawa po ziemi jarosławskiej rozpoczęła się od opowieści prof. Mariana Wolskiego o ziemiańskich świętach, snutych w scenerii jarosławskiego muzeum Kamienica Orsettich. A wszystko w otoczeniu dawnych kolęd śpiewanych przez kolędników z grupy Teatralni.pl z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu. Ekipa gościła też w Betlejem i na pruchnickim rynku. Ich przewodnikami byli Jacek Marian Hołub i sam starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który ze swadą opowiadał m.in. o tatarskich śladach w Pruchniku i okolicach, ale także gdzie dobrze jest spalić świąteczne kalorie. A na koniec wszyscy spróbowali tradycyjnych wigilijnych dań przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Korzenicy koło Laszek.Po prostu pyszności! Zapraszamy do świątecznego oglądania!

Zapraszamy do świątecznej wyprawy po powiecie jarosławskim, sprzed epoki "covidowej". 21 grudnia 2019 roku gościła u nas ekipa telewizyjna TVP3 realizująca program „Regiony zimą – Poznaj Podkarpackie”! Trzy dziesięciominutowe wejścia „na żywo” przybliżyły mieszkańcom całej Polski świąteczne tradycje ziemi jarosławskiej.

Audycje są do obejrzenia za pośrednictwem internetu POD TYM LINKIEM

Wyprawa po ziemi jarosławskiej rozpoczęła się od opowieści prof. Mariana Wolskiego o ziemiańskich świętach, snutych w scenerii jarosławskiego muzeum Kamienica Orsettich. A wszystko w otoczeniu dawnych kolęd śpiewanych przez kolędników z grupy Teatralni.pl z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu. Ekipa gościła też w Betlejem i na pruchnickim rynku. Ich przewodnikami byli Jacek Marian Hołub i sam starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który ze swadą opowiadał m.in. o tatarskich śladach w Pruchniku i okolicach, ale także gdzie dobrze jest spalić świąteczne kalorie. A na koniec wszyscy spróbowali tradycyjnych wigilijnych dań przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Korzenicy koło Laszek.Po prostu pyszności!

Zapraszamy do świątecznego oglądania!