Ogólnopolskie wyróżnienie dla powiatu jarosławskiego za prowadzone scalenia

  • Wydrukuj
  • Email
  • Ogólnopolskie wyróżnienie dla powiatu jarosławskiego za prowadzone scalenia. Samorząd powiatu jarosławskiego spotkało w ostatnim czasie duże wyróżnienie, jeśli chodzi o prowadzone prace scaleniowe, a które są jednymi  z największych w Polsce. W uznaniu za projekt scalenia gruntów w Pruchniku, powiat otrzymał II miejsce w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a stosowny dyplom wystosowano na ręce starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota. - Podziękowania należą się również tym wszystkim, dzięki którym samorząd powiatowy podjął się tego olbrzymiego wyzwania. Mówię o byłym staroście, a obecnie panu pośle Tadeuszu Chrzanie, a także pracownikach starostwa powiatowego i pozostałych służb zaangażowanych w prace scaleniowe i zagospodarowanie poscaleniowe – komentuje wyróżnienie starosta St. Kłopot. - Bardzo ważną rolę, zwłaszcza  na etapie przygotowywania wniosków scaleniowych, odgrywają samorządy gminne, za co również bardzo dziękuję – dodaje starosta. Scalenia w powiecie jarosławskim realizowane są w obszarze 9 wsi, o łącznej powierzchni blisko 9,3 tys. ha. Budżet prac to ponad 105 mln zł. Uczestniczy w tym procesie, jako właściciele lub władający, blisko 8,5 tysiąca osób. W gminie Pruchnik scalenia objęły: Pruchnik, Jodłówkę, Kramarzówkę i Rzeplin. W gminie Roźwienica: Węgierkę, Wolę Węgierską i Chorzów. W gminie Chłopice: Boratyn i Jankowice. W ubiegłym roku uruchomiono już także procedury dotyczące prac poscaleniowych, czyli zagospodarowanie nowopodzielonych areałów, w Jodłówce i w Pruchniku.

Samorząd powiatu jarosławskiego spotkało w ostatnim czasie duże wyróżnienie, jeśli chodzi o prowadzone prace scaleniowe, a które są jednymi  z największych w Polsce. W uznaniu za projekt scalenia gruntów w Pruchniku, powiat otrzymał II miejsce w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a stosowny dyplom wystosowano na ręce starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota.

- Podziękowania należą się również tym wszystkim, dzięki którym samorząd powiatowy podjął się tego olbrzymiego wyzwania. Mówię o byłym staroście, a obecnie panu pośle Tadeuszu Chrzanie, a także pracownikach starostwa powiatowego i pozostałych służb zaangażowanych w prace scaleniowe i zagospodarowanie poscaleniowe – komentuje wyróżnienie starosta St. Kłopot. - Bardzo ważną rolę, zwłaszcza  na etapie przygotowywania wniosków scaleniowych, odgrywają samorządy gminne, za co również bardzo dziękuję – dodaje starosta.

Scalenia w powiecie jarosławskim realizowane są w obszarze 9 wsi, o łącznej powierzchni blisko 9,3 tys. ha. Budżet prac to ponad 105 mln zł. Uczestniczy w tym procesie, jako właściciele lub władający, blisko 8,5 tysiąca osób. W gminie Pruchnik scalenia objęły: Pruchnik, Jodłówkę, Kramarzówkę i Rzeplin. W gminie Roźwienica: Węgierkę, Wolę Węgierską i Chorzów. W gminie Chłopice: Boratyn i Jankowice.

W ubiegłym roku uruchomiono już także procedury dotyczące prac poscaleniowych, czyli zagospodarowanie nowopodzielonych areałów, w Jodłówce i w Pruchniku.

Załączniki do pobrania

dyplom.pdfplik w formacie .PDF (10 Pobrań)