Nowe auta do przewozu osób niepełnosprawnych

  • Wydrukuj
  • Email
  • Nowe auta do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki dofinansowaniu PFRON-u nowe auta do przewozu osób niepełnosprawnych trafiły już do placówek w Pruchniku i Rokietnicy, a wkrótce także w Moszczanach. Umożliwią dowożenia na zajęcia terapeutyczne i rehabilitację kilkudziesięciu niepełnosprawnych - także osoby poruszające się na wózkach. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Nowy bus już wozi podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku. Codziennie wykonuje kilka kursów przejeżdżając nawet po 300 kilometrów. W samochodzie jest 8 miejsc siedzących oraz jedno dla osoby poruszającej się na wózku. W aucie zamontowana jest też specjalna rampa umożliwiające bezpieczny wjazd i wyjazd z pojazdu. Nowy samochód dowozi codziennie 32 osoby - w tym 5 poruszających się na wózkach. Nie tylko z gminy Pruchnik, ale tez z trzech sąsiednich. Samochód to jest jedyna szansa na wyjście z domu i skorzystanie z usług placówki. Na przykład rehabilitacji oraz najróżniejszych zajęć terapeutycznych. Korzysta z nich w sumie 54 niepełnosprawnych w wieku od 22 do 62 lat. Przez kilka godzin dziennie - pod okiem fachowców - uczą się samodzielności i zdobywają najróżniejsze umiejętności - między innymi w pracowni małej poligrafii. Zakup nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku kosztował 160 tysięcy złotych - z czego 90 tysięcy miejscowy samorząd dostał z Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Fundusz wsparł także zakup aut dla placówek w Rokietnicy i Moszczanach. Z kolei pieniądze na remont dostał Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarosławiu. Źródło: Aktualności (K. Kuchaj).

Dzięki dofinansowaniu PFRON-u nowe auta do przewozu osób niepełnosprawnych trafiły już do placówek w Pruchniku i Rokietnicy, a wkrótce także w Moszczanach. Umożliwią dowożenia na zajęcia terapeutyczne i rehabilitację kilkudziesięciu niepełnosprawnych - także osoby poruszające się na wózkach.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Nowy bus już wozi podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku. Codziennie wykonuje kilka kursów przejeżdżając nawet po 300 kilometrów. W samochodzie jest 8 miejsc siedzących oraz jedno dla osoby poruszającej się na wózku. W aucie zamontowana jest też specjalna rampa umożliwiające bezpieczny wjazd i wyjazd z pojazdu.

Nowy samochód dowozi codziennie 32 osoby - w tym 5 poruszających się na wózkach. Nie tylko z gminy Pruchnik, ale tez z trzech sąsiednich. Samochód to jest jedyna szansa na wyjście z domu i skorzystanie z usług placówki. Na przykład rehabilitacji oraz najróżniejszych zajęć terapeutycznych. Korzysta z nich w sumie 54 niepełnosprawnych w wieku od 22 do 62 lat. Przez kilka godzin dziennie - pod okiem fachowców - uczą się samodzielności i zdobywają najróżniejsze umiejętności - między innymi w pracowni małej poligrafii.

Zakup nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku kosztował 160 tysięcy złotych - z czego 90 tysięcy miejscowy samorząd dostał z Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Fundusz wsparł także zakup aut dla placówek w Rokietnicy i Moszczanach. Z kolei pieniądze na remont dostał Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarosławiu.

Źródło: Aktualności (K. Kuchaj).