Akcja dla szlachetnej idei - wśród partnerów jest także powiat jarosławski

• Akcja dla szlachetnej idei - wśród partnerów jest także powiat jarosławski. Zbiórki plastikowych nakrętek do metalowych serc, z przeznaczeniem na cele charytatywne, obejmują coraz więcej miejsc w naszym kraju. Z inicjatywy posła Tadeusza Chrzana, we współpracy z różnymi partnerami, kolejną taką akcję rozpoczęto 5 lutego, dla podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Jarosławiu. Wśród wspomnianych partnerów jest także starosta jarosławski Stanisław Kłopot i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. - Cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób angażuje się w takie akcje charytatywne. To pokazuje, że jesteśmy wrażliwi na cierpienie drugiego człowieka. Należy też zauważyć, iż cała akcja ma dodatkowo wymiar ekologiczny. Wrzucając plastikowe nakrętki do serca nie tylko chronimy środowisko naturalne, ale również uczymy dzieci już od najmłodszych lat prawidłowej segregacji jak również wzbudzamy postawę altruizmu. Dziękuję jeszcze raz za zaangażowanie wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas i przyczynili się do powstania metalowych serc - komentuje pomysłodawca akcji, poseł Tadeusz Chrzan. W ramach wspólnej inicjatywy powstało 4 metalowe serce, które będą zlokalizowane przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, w Surochowie i w Makowisku. Stowarzyszenie „Łączy nas Przyszłość”, reprezentowane przez przewodniczącego Kamila Dziukiewicza, będzie koordynować odbiór nakrętek. Za każdy 1 kg Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 1 Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Jarosławiu otrzyma 1 zł na konto placówki. Zgodnie z zamierzeniami organizatorów na mapie Powiatu Jarosławskiego powstaną kolejne punkty z metalowymi sercami. - Akcję wsparli oprócz przewodniczącego Kamila Dziukiewicza, także starosta jarosławski Stanisław Kłopot, Forum Młodych PiS z Kamilem Halejcio na czele oraz radny gminy Jarosław Zbigniew Krupa. Metalowe serca powstały zaś w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, dzięki zaangażowaniu dyrektora Tomasza Pudlaka - wyjaśnia poseł Tadeusz Chrzan.