Radni o inwestycjach edukacyjnych, drogowych i wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami

  • Wydrukuj
  • Email
  • Radni o inwestycjach edukacyjnych, drogowych i wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami. 32. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego odbyła się 25 lutego, w trybie zdalnym. Zatwierdzono m.in. projekt „Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu”. Kolejna z uchwał podjętych przez radnych, dotyczyła likwidacji V Liceum Ogólnokształcącego, które funkcjonowało w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Stało się tak z powodu nieprowadzenia w tej placówce naboru od czterech lat, ze względu na zbyt małą liczbę chętnych. W projekt „Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu” zaangażowany jest Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących. Jego partnerem jest Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska z Przemyśla. Szacowana wartość zadania to 765 tys. złotych. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Założenia projektowe obejmują zakup laboratorium odzwierciedlającego rzeczywiste warunki pracy w zawodzie technik technologii żywności, opracowanie przez nauczycieli, pracodawców, instytucje rynku pracy i wyższą  uczelnię rekomendacji do praktycznych rozwiązań w zakresie realizacji programu nauczania oraz przeprowadzenie przez pracowników naukowych uczelni ćwiczeń z wykorzystaniem jej bazy i wyposażenia. Projekt wg planów potrwa do 30 września 2022 r. W czasie sesji podjęto także decyzje w sprawie określenia zadań samorządu powiatowego z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 roku. Radni zadecydowali także o inwestycjach drogowych - przygotowaniu projektów chodników w Piwodzie i w Kidałowicach oraz rozpatrzyli petycje zgłoszone do Rady Powiatu, dotyczące szczepień na COVID-19 i uchylenia deklaracji Rady Powiatu z 27 czerwca 2019 r. w sprawie powstrzymania ideologii LGBT (odrzucone jako niezasadne) oraz budowy chodnika na drodze powiatowej Ożańsk - Wierzbna (przyjęta). Przewodniczący Rady, Marian Fedor, przekazał także radnym podziękowania od ks. Marka Niedźwiedzkiego, proboszcza parafii w Jaworowie na Ukrainie, za pomoc finansową, którą Rada Powiatu udziela już od wielu lat. Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=c0aLCHRdyRM&feature=emb_imp_woyt
  • Galeria

32. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego odbyła się 25 lutego, w trybie zdalnym. Zatwierdzono m.in. projekt „Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu”. Kolejna z uchwał podjętych przez radnych, dotyczyła likwidacji V Liceum Ogólnokształcącego, które funkcjonowało w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Stało się tak z powodu nieprowadzenia w tej placówce naboru od czterech lat, ze względu na zbyt małą liczbę chętnych.

W projekt „Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu” zaangażowany jest Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących. Jego partnerem jest Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska z Przemyśla. Szacowana wartość zadania to 765 tys. złotych. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Założenia projektowe obejmują zakup laboratorium odzwierciedlającego rzeczywiste warunki pracy w zawodzie technik technologii żywności, opracowanie przez nauczycieli, pracodawców, instytucje rynku pracy i wyższą  uczelnię rekomendacji do praktycznych rozwiązań w zakresie realizacji programu nauczania oraz przeprowadzenie przez pracowników naukowych uczelni ćwiczeń z wykorzystaniem jej bazy i wyposażenia. Projekt wg planów potrwa do 30 września 2022 r.

W czasie sesji podjęto także decyzje w sprawie określenia zadań samorządu powiatowego z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 roku. Radni zadecydowali także o inwestycjach drogowych - przygotowaniu projektów chodników w Piwodzie i w Kidałowicach oraz rozpatrzyli petycje zgłoszone do Rady Powiatu, dotyczące szczepień na COVID-19 i uchylenia deklaracji Rady Powiatu z 27 czerwca 2019 r. w sprawie powstrzymania ideologii LGBT (odrzucone jako niezasadne) oraz budowy chodnika na drodze powiatowej Ożańsk - Wierzbna (przyjęta).

Przewodniczący Rady, Marian Fedor, przekazał także radnym podziękowania od ks. Marka Niedźwiedzkiego, proboszcza parafii w Jaworowie na Ukrainie, za pomoc finansową, którą Rada Powiatu udziela już od wielu lat.

Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=c0aLCHRdyRM&feature=emb_imp_woyt